Express-Miejski.pl

Nietrzeźwi leżeli na ławkach, chodnikach i trawnikach. Odpowiedzą za „nieobyczajny wybryk”

zdjęcie ilustracyjne fot.: mp

W ostatnich dniach ząbkowiccy policjanci wielokrotnie podejmowali interwencje, których powodem było lekceważenie zasad przez osoby będace w stanie upojenia alkoholowego.

Chociaż słońce i alkohol wydają się idealnym, wakacyjnym połączeniem, razem są bardzo niebezpieczne. Policjanci wielokrotnie w tym tygodniu pomagali osobom, które wypiły „za dużo” i nie były w stanie samodzielnie wrócić do domu. Niektórzy spali pod sklepem, na ławce, lub bezpośrednio na chodniku. Część z nich mundurowi zawieźli pod opiekę rodziny, innych do doprowadzili do wytrzeźwienia, jednego z mężczyzn zabrało pogotowie gdyż stan upojenia w jaki się wprowadził zagrażał jego zdrowiu a nawet życiu.

Po wytrzeźwieniu osoby te odpowiedzą za nieobyczajny wybryk. Co to takiego? - „Nieobyczajny wybryk” to wszystkie te zachowania, które naruszają pewne utarte w społeczeństwie wzorce przyzwoitego zachowania, których przestrzeganie ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania między ludźmi. Tytułem przykładu: za nieobyczajny wybryk są uznawane takie działania jak, np. załatwianie potrzeb fizjologicznych w miejscu publicznym, leżenie na chodniku, lub innym miejscu publicznym w stanie nietrzeźwości, publiczne obnażanie się, itp. Takie zachowania są wykroczeniem i są karalne - mówi Katarzyna Mazurek z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich.

Policjantka dodaje, że nie należy przechodzić obojętnie obok leżącego na ulicy człowieka, nawet jeśli podejrzewamy, że jest on pijany. Pijana osoba również może potrzebować pomocy szczególnie w lecie kiedy temperatury w słońcu przekraczają 30 stopni Celsjusza.

KPP Ząbkowice Śląskie

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Nietrzeźwi leżeli na ławkach, chodnikach i trawnikach. Odpowiedzą za „nieobyczajny wybryk”

  2022-06-24 10:49:59

  gość: ~normalny

  karać, karać i jeszcze raz karać. Gdzie ja żyje?

 • 2022-06-24 11:14:59

  gość: ~praca

  Co z tego że dostanie następne 1000 zł kary. Praca przymusowa w więzieniu, Strzelin kamieniołomy i norma do wykonania. Nie podoba się to żyj tak żeby tam nie trafić.

 • 2022-06-24 12:58:41

  gość: ~gosc

  zawiezli czesc do domu cyrk nie polcija do wytrzezwienia nie laska niech placi za pobyt w areszcie

 • 2022-06-24 17:28:04

  gość: ~Aaa

  @~gosc
  Po co na "wytrzeźwiałke" lepiej spalić od razu. Co za naród. Nie fisiuje to do domu. I tak jeżdżą bez sensu to chociaż coś dobrego zrobią.

 • 2022-06-25 15:15:36

  gość: ~ktoś

  ostatnio dodany post

  @~gosc
  Bezrobotny zapłaci za pobyt w areszcie czy zapłacą podatnicy?. Myślisz choć trochę?

 • 2022-06-25 11:50:45

  gość: ~Yaro Singiel

  Przez te pijackie ścierwa leżące po trawnikach osoba faktycznie potrzebująca pomocy (cukrzyk) może jej nie otrzymać.

REKLAMA