Express-Miejski.pl

Kompletnie pijany 38-latek wtargnął do mieszkania byłej partnerki. Mężczyzna odpowie przed sądem

Odpowie za zniszczenie mienia naruszenie miru domowego i groźby fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

Mężczyzna groził kobiecie oraz jej synowi, a dodatkowo rozbił szybę w oknie weneckim. Miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policjanci z Ziębic zatrzymali 38-letniego mężczyznę w związku z naruszeniem miru domowego. - Ziębiccy policjanci 13 czerwca około godz. 12 otrzymali informację, że pijany mężczyzna wtargnął do prywatnego mieszkania swojej byłej partnerki. 38–letni mieszkaniec Ziębic nie chciał go opuścić pomimo, że kobieta wyraźnie go o to prosiła. Dodatkowo mężczyzna wybił szybę w oknie o wartości 600 złotych, a następnie groził zarówno kobiecie jak i jej synowi. Policjanci zatrzymali sprawcę a następnie przebadali na stan trzeźwości. Miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem - informuje Katarzyna Mazurek, rzecznik prasowa ząbkowickiej policji.

Przypominamy, że mir domowy to dobro, które chronione jest Konstytucją. Stanowi przedmiot podlegający ochronie prawnej, rozumiany jako spokój zamieszkania. Zamieszkiwanie w danym miejscu ma być wolne od zakłócania przez niepożądane osoby. Ochrona dotycząca miru domowego rozciąga się na korzystanie z lokali użytkowych wraz z innymi pomieszczeniami. Miejsca, które mogą być pod ochroną miru domowego to między innymi domy, mieszkania, ale również sklepy, lokale użytkowe, siedziby firm, pomieszczenia takie jak piwnice czy magazyny, ale również wszystkie ogrodzone tereny. Zgodnie z treści art. 193 k.k. przestępstwo naruszenia miru domowego zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawieniem wolności do roku.

KPP Ząbkowice Śląskie

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Kompletnie pijany 38-latek wtargnął do mieszkania byłej partnerki. Mężczyzna odpowie przed sądem

  2022-06-16 10:30:36

  gość: ~Alfred

  Ta konkubina to manipulantka jest osobą uzależniania od alkoholu poprostu taka osoba nie nadaje się do życia...

 • 2022-06-16 14:05:24

  gość: ~Obiektywny

  @~Alfred
  Nie znam, ale po co lazł. Mniej alkoholu i byłoby ok co robił w środku dnia, nie pracuje gość, ale ma za co pić. Ogarnij się chłopie pracuj, zmień swoje zycue

 • 2022-06-20 17:09:22

  gość: ~Stanisław staszek

  ostatnio dodany post

  My zmamy ta Panią nauczycielkę 2miesiące temu została złapania pijana w szkole w Henrykowie po ten zlapano ja pijana w samochodzie straciła prawko. Co do szyby wycita została przez jej syna Pawła krawca A wiem zwalono na niewinnego człowieka.wszedł po swoje rzeczy i tylko tyle jest prawda.żadnych gróźb nie .To pomowiwnia

REKLAMA