Express-Miejski.pl

36-latek był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Wpadł, bo...przekroczył prędkość

zdjęcie ilustracyjne fot.: mp

Policjanci ze Świdnicy zatrzymali poszukiwanego 36-latka z powiatu ząbkowickiego. Mężczyzna „wpadł” w ręce mundurowych tuż po tym, jak przekroczył dopuszczalną prędkość.

Nadmierna prędkość to ciągle jeden z głównych powodów tragicznych zdarzeń na drogach. - Świdniccy Pplicjanci dbając o bezpieczeństwo na drodze, stale kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy, niestety często dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego przez kierujących. Jeden właśnie z takich patroli drogówki w na terenie gminy Świdnica w miejscowości Grodziszcze zatrzymał do kontroli kierującego samochodem osobowym marki VW, który ignorował znaki ograniczające prędkość mając na liczniku kilkanaście więcej niż powinien - informuje Oficer Prasowy KPP Świdnica mł. asp. Magdalena Ząbek.

To „spotkanie” z funkcjonariuszami zakończyłoby się pewnie bardzo szybko zastosowaniem prawem przewidzianych środków, gdyby nie sprawdzenie kierującego w systemach policyjnych, które wykazało że 36-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Kłodzku celem odbycia kary ośmiu miesięcy pozbawienia wolności.

Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem i punktami karnymi oraz z uwagi na brak badań technicznych policjanci zatrzymali także dowód rejestracyjny od pojazdu.

36-latek został zatrzymany i przewieziony do aresztu, gdzie rozpoczął już zaległą karę pozbawiania wolności.

em24.pl / KPP Świdnica

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • 36-latek był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Wpadł, bo...przekroczył prędkość

    2022-05-23 14:20:23

    gość: ~Mo

    ostatnio dodany post

    Lato jesień zima będzie siedział wyjdzie na wiosnę

REKLAMA