Express-Miejski.pl

Spotkanie w ramach cyklu Senior On-line. Mówiono o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa [video]

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to nowoczesna i przede wszystkim bezpieczna platforma wymiany informacji fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

Komenda Powiatowa Policji w Ząbkowicach Śląskich udostępniła zapis nagrania kolejnego spotkania z cyklu „Senior Online".

Tym razem mowa była o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako nowoczesnej platformie wymiany informacji pomiędzy społeczeństwem a Policją. Szkolenie z KMZB przeprowadził komisarz Stanisław Czyż – policjant, który zajmuje się Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa od początku jej funkcjonowania na terenie powiatu ząbkowickiego.

Celem szkoleń jest przede wszystkim kontakt policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby starsze stają się ofiarami przestępstwa. Uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces. Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. Dlatego ważnym jest tworzenie narzędzi, które pozwolą na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie i przedstawienie, w tym społecznościom lokalnym, skali i rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywne narzędzie, dzięki któremu można zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i zagrożeń w danej lokalizacji. Mapa pomaga również wskazać miejsca, na które lokalne służby powinny zwrócić szczególną uwagę. Policja weryfikuje sygnały o zagrożeniach, a jeśli informacje okażą się prawdziwe, podejmuje odpowiednie działania. Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa kontakt z Policją został maksymalnie uproszczony, co jest niezwykle ważne szczególnie jeżeli chodzi o seniorów. Wystarczy dowolne urządzenie wyposażone w przeglądarkę i dostęp do Internetu. Może to być smartfon, tablet, komputer. Nie trzeba zakładać konta, ani nigdzie się logować. Zgłoszenie można wysłać anonimowo i bardzo szybko. 

O sposobie działania, wymaganiach sprzętowych oraz ograniczeniach opowiada kom. Stanisław Czyż. Nagranie dostępne jest poniżej:

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA