Express-Miejski.pl

Potrącenie mężczyzny przez pociąg osobowy między Kamieńcem Ząbkowickim a Starczowem [aktualizacja]

zdjęcie ilustracyjne fot.: mp

Między Kamieńcem Ząbkowickim a Starczowem doszło do potrącenia mężczyzny przez pociąg relacji Kłodzko - Wrocław. Poszkodowany żyje, został przewieziony do szpitala.

Zdarzenie miało miejsce 16 maja po godz. 12 za lokomotywonią PKP Cargo w Kamieńcu Ząbkowickim. - Około godz. 12 pod pociąg relacji Kłodzko Miasto -Wrocław Główny weszła osoba postronna w miejscu do tego nieprzeznaczonym - informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP PLK S.A. Jak wynika ze wstępnych informacji, poszkodowanym jest mężczyzna, który z urazem kończyny dolnej został przetransportowany przez naziemny zespół ratownictwa medycznego do szpitala.

Rzecznik prasowy PKP PLK S.A nie informuje szczegółowo o okolicznościach zdarzenia, a mianowicie czy był to nieszczęśliwy wypadek czy też próba samobójcza. - To ustalają odpowiednie służby - ucina.

Jak informuje PKP PLK S.A na odcinku wstrzymany został ruch pociągów. Przewoźnik Kolei Dolnośląskich wprowadził zastępczą komunikację autobusową na odcinku Kamieniec Ząbkowicki - Ziębice. - Aktualnie czekamy na zgodę służb zewnętrznych pracujących na miejscu zdarzenia, aby móc wznowić ruch pociągów. Pod względem kolejowym trasa jest przejezdna. Czekamy tylko na zakończenie procedur, które w sytuacji wypadków są prowadzone - dodaje Mirosław Siemieniec.

Przewidywany czas zakończenia występowania utrudnień szacuje się na godz. 14.30.

[AKTUALIZACJA, godz. 14.20]: - Poszkodowanym jest 48-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu ząbkowickiego. Z informacji otrzymanych od policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że była to próba samobójcza. Mężczyzna w momencie przejazdu pociągu leżał na torach - informuje Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji i dodaje, że mężczyzna cudem uszedł z życiem. 48-latek z urazem kończyny dolnej został przetransportowany do szpitala.

[AKTUALIZACJA, godz. 15.30]: Ruch pociągów w miejscu zdarzenia został przywrócony.

em24.pl

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Potrącenie mężczyzny przez pociąg osobowy między Kamieńcem Ząbkowickim a Starczowem [aktualizacja]

  2022-05-16 21:09:59

  gość: ~kolejorz

  Jeśli próba samobójcza, to nie ma mowy o potrąceniu przez pociąg. Podobnie jak w przypadku wjechania przez auto pod pociąg...bla bla bla....

 • 2022-05-17 06:23:41

  gość: ~Xxxx

  @~kolejorz
  A wiadomo kto był czy z kamienca ktos

 • 2022-05-19 09:19:53

  gość: ~Shadow

  ostatnio dodany post

  @Gośc Poszkodowany to mieszkaniec Starczowa, mieszkający w okolicach kościoła.

 • 2022-05-17 10:35:31

  gość: ~relentless

  Złośliwe, że wybrał akurat jednotorowy fragment linii 276.

 • 2022-05-17 20:56:26

  gość: ~Gunit

  Jakby było rondo, to by do tego nie doszło

REKLAMA