Express-Miejski.pl

Już jutro Kulinarno-Magiczna Noc Muzeów w Ziębicach

14 maja Kulinarno-Magiczna Noc Muzeów w Ziębicach. Start wydarzenia o godz. 19 fot.: Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego w Ziębicach

Już jutro w Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego w Ziębicach odbędzie się Kulinarno-Magiczna Noc Muzeów. Start o godz. 19.

W programie m.in. o każdej pełnej godzinie od 19 do 22 włącznie zwiedzanie Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego z mini pokazem iluzji i wystawą oryginalnych klisz typograficznych ze zbiorów Drukarni Ziębice (ilość wejściówek na zwiedzanie ograniczona), konkursy, zabawy kulinarne i degustacje produktów regionalnych, a także materiały promocyjne i pamiątki z Ziemi Ząbkowickiej.

Wstęp wolny, a wejściówki będą wydawane od godz. 18.45 w siedzibie muzeum (Rynek 44). Jeśli nie macie jeszcze planów na jutrzejszy wieczór to w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

em24.pl

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Już jutro Kulinarno-Magiczna Noc Muzeów w Ziębicach

  2022-05-13 14:16:58

  gość: ~takitam

  Proponuję ustawić straż miejską przed wejściem, bo już widzę te dzikie tłumy szturmujące muzeum.

  No i mam nadzieję, że włodarze nie omieszkają zaprosić lokalnych księży co by za skromne co łaska pokropili co trzeba.

 • 2022-05-13 19:54:10

  gość: ~Rd

  @~takitam
  Kilka razy byłem na nocy muzeum w tym muzeum i zawsze było bardzo dużo ludzi i ani jednego księdza. Dlaczego uważasz, że jutro ma być inaczej?

 • 2022-05-13 20:19:19

  gość: ~takitam

  @~Rd

  Fakt że Ty byłeś, nie oznacza z automatu, że było tam dużo ludzi, bo .... "dużo ludzi" to pojęcie względne, czyli dla jednych dużo to np. 100, a dla innych, to już 4-5 osób.

  Co do księży, to nawiązuję tutaj do "tradycji" klękania władz przed klerem, czyli ... sławetne zawierzenie Ziębic niejakiemu Jurkowi Kapadockiemu tudzież notoryczne przykłady remontów budynków kościelnych z tzw. funduszu obywatelskiego, gdzie dziwnym trafem 90% obywateli "uważa" , że w pierwszej kolejności kasa należy się wszelkim parafiom.


  Generalnie uważam, że takie eventy organizuje się TYLKO W JEDNYM CELU, a mianowicie uzasadnienie istnienia tego muzeum.

 • 2022-05-13 20:52:12

  gość: ~Kika

  @~takitam A dzieciom wciska się głupotę typu " Dżery Kapadocki walczył ze smokami". Gdy było na Radzie Miasta zawierzenie Dżeremu Ziębic, też takie bajeczki opowiadała przewodnicząca Rady w obecności " wykształciuchów" kleru i biskupa. Słynna Gosia.

 • 2022-05-13 20:53:33

  gość: ~Fido

  @~takitam
  a jakie obiekty sakralne w Ziębicach zostały wyremontowane z tzw. funduszu obywatelskiego?

 • 2022-05-13 20:57:00

  gość: ~Kaz

  ostatnio dodany post

  @~Rd Ostatnio baaaaardzo duuuuużo luda było na spotkaniu autorskim z Alicją Masłowską - Burnos. Tak sama frekwencja jest w muzeum.

REKLAMA