Express-Miejski.pl

Gmina Ząbkowice Śląskie będzie dofinansowywała budowę lub przebudowę wiat śmietnikowych

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

Podjęta decyzja ma pozytywnie wpłynąć na estetykę gminy poprzez uporządkowanie miejsc, w których do tej pory znajdowały się pojemniki na odpady komunalne.

Rada Miejska Ząbkowic Śląskich podjęła uchwałę w sprawie określenia zasad udzielania dotacji celowych ze środków budżetu Gminy Ząbkowice Śląskie na dofinansowanie budowy lub przebudowy wiat śmietnikowych.
 
W celu poprawienia stanu środowiska oraz czystości i porządku na terenie gminy przy jednoczesnym rozwiązaniu problemu zbierania odpadów komunalnych w zabudowie wielolokalowej, budowa wiat śmietnikowych jest rozwiązaniem optymalnym. Takie zadanie należy do obowiązków właściciela nieruchomości i wiąże się ze znacznymi kosztami, dlatego Gmina Ząbkowice Śląskie będzie dofinansowywać tego typu przedsięwzięcia.

- Utworzone wiaty śmietnikowe będą osłaniały nieestetyczne miejsca zbiórki odpadów oraz w znacznym stopniu wyeliminują zjawisko "podrzucania" śmieci, które bardzo często są w nieprawidłowy sposób segregowane. Wnioskodawcami mogą być wspólnoty mieszkaniowe - informuje burmistrz Marcin Orzeszek.

Dotacja będzie możliwa do wysokości 50 proc. kosztów kwalifikowalnych przedsięwzięcia, jednak nie więcej niż 10 tys. zł. Nabór wniosków zostanie ogłoszony po uprawomocnieniu się uchwały.

em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Gmina Ząbkowice Śląskie będzie dofinansowywała budowę lub przebudowę wiat śmietnikowych

  2022-01-28 11:00:38

  gość: ~Obserwator

  Przydało by się ogarnąć wreszcie niektóre miejsca, bo przy dużych porywach wiatry, jak teraz od dwóch dni, wszystko co lekkie że śmietnika leży na trawnikach, chodnikach i ulicy. Wszelkiego rodzaju worki, butelki, ulotki, maseczki... Strach pomyśleć czym by się skończyło, jakby taka ulotka przykleiła się do przedniej szyby jadącego samochodu i zasłoniła widoczność kierowcy. A wystarczy zrobić zadaszenie do ogrodzonych śmietników! Na krzyżówce ulicy Legnickiej z kolejową przy tym mocnym wietrze wygląda, jakby tajfun przeleciał przez wysypisko śmieci.

 • 2022-01-28 11:31:26

  gość: ~abcd

  @~Obserwator

  Słuszna uwaga, ale też spora wina jest tu osób, które noszą ulotki, bo zostawiają je dosłownie wszędzie, parapety, wycieraczki itp. na zasadzie, żeby się pozbyć :)

 • 2022-01-28 12:39:56

  gość: ~mieszkaniec

  ostatnio dodany post

  gmina to niech lepiej zrobi oświetlenie i postawi śmietniki przy chodnikach a nie dopłaca ludziom do wiatek śmietnikowych. Każdy budynek ma zarząd i niech mieszkańcy się zrzucą lub wezmą kredyt i niech robią sobie wiatki jakie chcą. Może mi gmina dopłaci do remontu domu? i tak właśnie moje pieniądze z podatków które w tym roku oczywiście wzrosły są wydawane ku chwale mieszkańców na jakieś wiatki i inne pierdoły.

REKLAMA