Express-Miejski.pl

Burmistrz Grażyna Orczyk przyznała stypendia sportowe na 2022 rok

Burmistrz Grażyna Orczyk wręczyła stypendia sportowe za osiągnięcia w 2021 roku fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Pomimo panujących w 2021 roku ograniczeń związanych z pandemią, młodzi sportowcy, mieszkańcy gminy Złoty Stok swoją pracą i wysiłkiem utrzymywali wysoki poziom sportowy.

Pierwszym ze stypendystów jest Daniel Mrozek – zawodnik WKS ''Śląsk” Wrocław - strzelectwa sportowego TRAP. Nie sposób tu wymienić wszystkich jego osiągnięć. W 2021 roku ponownie otrzymał powołanie do kadry narodowej, pobijał własne rekordy życiowe, reprezentował gminę i kraj na wysokich rangą zawodach i to w dyscyplinie „niszowej” – strzelectwie sportowym TRAP. Zajął I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Bydgoszczy, I miejsce w III Rundzie Pucharu Polski w Poznaniu oraz VI miejsce w Mistrzostwach Europy w Osijek (Chorwacja), gdzie jako finalista uzyskał kwalifikacje i został powołany na Mistrzostwa Świata Juniorów w Peru. Daniel ustanowił również nowy rekord – jako pierwszy junior w historii strzelectwa trap dostał się do finału Mistrzostw Europy. Osiągnął to dzięki ciężkiej pracy, gigantycznej cierpliwości, zaangażowaniu i profesjonalizmowi trenerów oraz wsparciu rodziny w trudnych chwilach.

Laura Piszczyk, Maria Król, Julia Rożniatowska i Antonina Jamróz to zawodniczki Złotostockiej Sekcji Nyskiego Klubu Karate Kyokushin. Aktywnie uczestniczą w turniejach sportowych zdobywając czołowe miejsca w tej dyscyplinie. Niemal z każdych mistrzostw i zawodów wracają z medalami. W 2021 r. zostały przez Polski Związek Karate powołane do reprezentacji kraju na 34. Wagowych Mistrzostwach Europy, które odbyły się 13-14 listopada w Katowicach.

Patrycja Lorenz to zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego „ORLICA” Duszniki Zdrój. Najważniejsze sukcesy sportowe Patrycji w 2021 r. to zdobycie III miejsca na Mistrzostwach Polski Młodzików w łyżwiarstwie szybkim w biegu drużynowym kobiet oraz III miejsca na Mistrzostwach Polski Młodzików w short-track’u w sztafecie kobiet.

Wysokie wyniki sportowe osiągnięte w 2021 roku przez młodych sportowców były podstawą do przyznania przez burmistrz Grażynę Orczyk stypendiów sportowych w/w mieszkańcom gminy. 

Władze złotostockiego samorzadu gratulują osiągniętych sukcesów, jedncześnie trzymając kciuki za spełnienie marzeń sportowych w 2022 roku.

em24.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Burmistrz Grażyna Orczyk przyznała stypendia sportowe na 2022 rok

  2022-01-29 15:30:42

  gość: ~xxx

  Brawo, bo wyniki stypendystów robią wrażenie.

 • 2022-01-29 15:48:01

  gość: ~takitam

  ostatnio dodany post

  ... a teraz Mili Państwo .... spróbujcie mi wytłumaczyć, dlaczego fakt iż mp. Patrycja Lorenz, zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego „ORLICA” Duszniki Zdrójm zdobyła III miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzików w łyżwiarstwie szybkim w biegu drużynowym kobiet oraz III miejsca na Mistrzostwach Polski Młodzików w short-track’u w sztafecie kobiet jest istotny dla podatników ?

  Kto oprócz w/w Patrycji (z całym szacunkiem dla dziewczyny) doniósł z tego jakiekolwiek korzyści ?

  Gdyby Burmistrz Grażyna Orczyk przyznała stypendia sportowe na 2022 rok ZE SWOICH PRYWATNYCH PIENIĘDZY, to pierwszy pogratulowałbym beneficjentom i sponsorowi, ale ... to są PIENIĄDZE WSZYSTKICH PODATNIKÓW którzy chcąc czy nie chcąc składają się na finansowanie czyjejś zabawy, bo sport to przecież forma zabawy czy rozrywki.

REKLAMA