Express-Miejski.pl

Mieszkania w TBS na wynajem. Rusza nabór wniosków

Rozpoczyna się nabór wniosków na wynajem mieszkań w nowopowstającym budynku TBS na osiedlu Letnim fot.: UM Ząbkowice Śląskie

Rozpoczyna się naboór wniosków do nowobudowanego przez TBS Ząbkowice Śląskie budynku mieszkalnego wielorodzinnego na Osiedlu Letnim w Ząbkowicach Śląskich.

Urząd Miejski w Ząbkowicach Śląskich informuje o rozpoczęciu naboru wniosków o zawarcie umowy najmu mieszkania w ramach pomocy państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych w pierwszych latach najmu mieszkania dla mieszkań budowanych z wykorzystaniem finansowania zwrotnego i wsparcia z Funduszu Dopłat

Wniosek o przydział mieszkania na zasadach najmu w nowym budynku będzie do pobrania na stronie internetowej gminy, TBS-u oraz dostępny w siedzibie Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich (ul. 1 Maja 15), a także siedzibie TBS Ząbkowice Śl. Sp. z o.o.  (ul. Jasna 44). Można go również znaleźć poniżej.

Wnioski można składać od dnia 24 stycznia 2022 roku do dnia 28 lutego 2022 roku w godzinach od 7.00 do 15.00 (w każdy poniedziałek od godziny 7.00 do 18.00) w Biurze Obsługi Interesanta w siedzibie Urzędu Miejskiego przy ul. 1 Maja 15 w Ząbkowicach Śląskich.

Szczegółowe informacje związane z budynkiem, sposobem i terminem podpisywania umów najmu oraz wpłaty partycypacji i kaucji można uzyskać w siedzibie Towarzystwa Budownictwa Społecznego Ząbkowice Śl. Sp. z o.o. (ul. Jasna 44) lub pod numerem telefonu: 663 977 993

Wnioski o zawarcie umowy najmu będą ewidencjonowane według kolejności ich wpływu i oznaczane datą oraz godziną wpływu.

Budowany budynek będzie czterokondygnacyjny (parter + 3 piętra), podpiwniczony z komórką lokatorską przypisaną do każdego mieszkania, a także zapewnione będą miejsca parkingowe.

W budynku znajdować się będą 24 lokale mieszkalne przeznaczone na wynajem. Mieszkania będą 1, 2 i 3 pokojowe o metrażu:

 • mieszkania 1 pokojowe o metrażu ~38 m²,
 • mieszkania 2 pokojowe o metrażach ~47 m² oraz 56 m²,
 • mieszkania 3 pokojowe o metrażu ~ 68 m².

W ramach rozpoczętej inwestycji powstaną mieszkania o wysokim standardzie, wykonane pod klucz. Najemca będzie mógł zamieszkać bez konieczności przeprowadzenia prac wykończeniowych.

W mieszkaniach zamontowana będzie armatura łazienkowa, dodatkowo kuchnia wyposażona będzie w kuchenkę oraz zlewozmywak z szafką. W pokojach podłogi wykończone będą panelami, natomiast w kuchni i łazience płytkami gresowymi. W mieszkaniach należy wstawić tylko meble.

Jednocześnie informujemy, Stawka za czynsz za 1 m² powierzchni użytkowej lokalu wynosić będzie 13.00 zł.

Maksymalna wysokość miesięcznego dochodu gospodarstwa domowego nie może
przekraczać wysokości, o której mowa w art. 7a ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 8 grudnia 2006 r. o finansowym wsparciu tworzenia lokali mieszkalnych na wynajem, mieszkań chronionych, noclegowni, schronisk dla bezdomnych, ogrzewalni i tymczasowych pomieszczeń (Dz. U. z 2020 r. poz. 508 oraz z 2021 poz. 11 i 223).

Dodatkowo wymagana będzie wpłata partycypacji i kaucji po wyłonieniu osób przewidzianych do zamieszkania. Wysokość partycypacji wynosić będzie 7,34 % wartości inwestycji, natomiast kaucja to dziewięciokrotność czynszu.

Inwestycja realizowana jest przy udziale rządowego programu wspierania budownictwa czynszowego tzw. finansowanie zwrotne udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego oraz wsparcia finansowego z Funduszu Dopłat z BGK.

Najemcy lokali mieszkalnych będą mogli ubiegać się o dopłaty do czynszu (na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. o pomocy państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych w pierwszych latach najmu mieszkania – Dz.U.2018, poz. 1540 ze zm.).

em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Mieszkania w TBS na wynajem. Rusza nabór wniosków

  2022-01-22 23:13:53

  gość: ~Wiem co piszę

  Omijajcie tbs szerokim łukiem, to pułapka. Spłacacie latami kredyt za mieszkanie, które nigdy nie będzie wasza własnością.

 • 2022-01-23 08:13:24

  gość: ~Lemens

  @~Wiem co piszę
  Tak to pułapka!lokatorzy którzy dostają mieszkania komunalne q zasobach TBS płacą niższy czynsz,nie płacą partycypacji a my masakra.Dlaczego nie możemy wykupić mieszkań po spłacie kredytu?

 • 2022-01-23 17:44:19

  gość: ~Elżbieta

  ostatnio dodany post

  @~Wiem co piszę
  A myślałeś o tym ile ludzi wynajmuje mieszkania płaci ogromne pieniądze nabija kabzę właścicielowi,mieszka na jego warunkach w każdej chwilimoze wypowiedzieć umowe i też nigdy to nie będzie jego i jeszcze może

REKLAMA