Express-Miejski.pl

Wystarczy jeden telefon, by uratować czyjeś życie

Policjanci sprawdzają dworce, przystanki, pustostany, ogrody działkowe oraz wszystkie inne miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne lub potrzebujące pomocy w zimowym okresie fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

Ząbkowiccy policjanci realizując działania pomocowe w ramach akcji „Zima 2021/2022” systematycznie sprawdzają dworce, przystanki, pustostany czy ogrody działkowe.

Mundurowi zwracają się z prośbą do mieszkańców o informację o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których, życie jest zagrożone z uwagi na niskie temperatury. Nie bądźmy obojętni i reagujmy!

- W związku z okresem zimowym i znacznymi spadkami temperatur, ząbkowiccy policjanci realizują wzmożone działania ukierunkowane na przeciwdziałanie zagrożeniom życia i zdrowia osób bezdomnych i bezradnych, ale również osób będących pod wpływem alkoholu. Niskie temperatury w tych newralgicznych miesiącach mogą być realnym zagrożeniem dla ich życia i zdrowia.
Policjanci systematycznie sprawdzają miejsca takie jak ogródki działkowe, pustostany, dworce gdzie mogą znajdować się osoby potrzebujące pomocy - apeluje Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

Funkcjonariuszka zachęca do korzystania z darmowej aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, która ma w swoim katalogu potencjalnych zgłoszeń, kategorię: „Osoba bezdomna wymagająca pomocy”. Pozwala ona użytkownikom wskazywać miejsca przebywania osób bezdomnych, potrzebujących pomocy. Jest to bardzo istotne w przypadku kiedy posiadamy wiedzę np. na temat, miejsc przebywania osób bezdomnych. Będzie to dodatkowym źródłem informacji dla służb i instytucji zajmujących się statutowo pomocą w takich sytuacjach.

- Pamiętajmy, że zimową porą na wychłodzenie organizmu oprócz osób bezdomnych są narażone również osoby starsze, samotne, które z różnych przyczyn nie mogą poradzić sobie z codziennymi czynnościami. Czasem napalenie w piecu, aby ogrzanie mieszkania stanowi trudność fizyczną lub materialną. Jeśli znamy kogoś starszego, żyjącego samotnie nie wstydźmy się sprawdzić i zapytać czy potrzebuje naszej pomocy. Pamiętajmy, że są instytucje powołane do niesienia wsparcia takim ludziom.  Nie bądźmy obojętni. Od naszej reakcji może zależeć ludzkie życie! - dodaje policjantka.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA