Express-Miejski.pl

Zbiórka na leczenie niespełna 5-letniej Hani. Rodzice proszą o pomoc

U Hani stwierdzono zmiany nowotworowe w nodze, twarzoczaszce, na kręgosłupie i w szpiku. Rozpoznanie na podstawie biopsji, to nowotwór złośliwy kości -Mięsak Erwinga fot.: mp

Hania choruje na nowotwór złośliwy kości - Mięsak Erwinga. W Przylądku Nadziei dziewczynka otrzymała trzy chemie, ale potrzebne są środki na dalsze leczenie.

Blisko 5-letnia dziewczynka wraz z rodzicami mieszka w Stoszowicach.

W czerwcu 2021 roku Hanię skacząc na trampolinie zabolała nóżka, prawy staw skokowy. W szpitalu na SOR stwierdzili naderwanie ścięgna i okłady z altacetu. - Obrzęk z nóżki nie znikał, dalej bolała. Kolejny szpital w Polanicy oraz w Kłodzku, kolejne zdjęcia RTG nic nie wykazały. Prywatne wizyty u ortopedy dzieciecego oraz chirurga ortopedy, który dał nam skierowanie na SOR do Wrocławia, skąd odesłali nas z kwitkiem - informują rodzice Hani.

Kolejnym etapem było skierowanie do reumatologa, który dał rodzicom skierowanie na oddział reumatologii dziecięcej we Wrocławiu. Po kilku dniach wyników, które nie wskazywały na reumatologiczne zapalenie stawów zrobiono USG, gdzie był widoczny nierówny zarys kości grzbietowej stawu skokowego. - Dostaliśmy skierowanie na oddział chirurgii dziecięcej we Wrocławiu. W miedzy czasie u Hani pojawił się ból połowy twarzy. Jeździliśmy od lekarza rodzinnego, stomatologa, laryngologa nikt nie wiedział czego ten ból dotyczył. Po wykonaniu rezonansu stawu skokowego, który wykazał zmiany nowotworowe, wykonano biopsje z nóżki. Następnie wykonano rezonans głowy i twarzoczaszki, w którym wyszły dwa guzy za prawym oczkiem, które napierały na gałkę oczną. Zostałyśmy przekierowane do Przylądka Nadziei we Wrocławiu. Hania miała przeprowadzone wszystkie możliwe badania tomograf komputerowy, rezonans magnetyczny, badanie PET, pobranie szpiku - dodaje mama Hani.

Hania ma zmiany nowotworowe w nodze, twarzoczaszce, na kręgosłupie i w szpiku. Rozpoznanie na podstawie biopsji to nowotwór złośliwy kości Mięsak Erwinga. W Przylądku Nadziei Hania miała podane trzy chemie, z czego jedną ratującą życie, jako pierwszą podaną bez diagnozy. - Obecnie Hania czuje się już trochę lepiej. Czekamy na miejsce w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie będzie prowadzone dalsze leczenie - kończy matka dziewczynki.

Z pozyskanych środków pokryte będzie dalsze leczenie, rehabilitacja, specjaliści, dojazdy do Warszawy oraz wsparcie dla rodziców. Pomóżmy wesprzeć walkę Hani z chorobą, aby jak najszybciej mogła spotkać się ze swoim bratem Hubertem oraz rodziną.

ZBIÓRKA NA LECZENIE HANI TRWANA STRONIE ZRZUTKA.PL [KLIK]

LICYTACJE DLA HANII [GRUPA NA FACEBOOKU]

em24.pl

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Zbiórka na leczenie niespełna 5-letniej Hani. Rodzice proszą o pomoc

  2022-01-20 10:28:03

  gość: ~Piotr

  I teraz gdzie jest nasz rząd dlaczego państwo nie refunduje takiej sytuacji,to jest dziecko nasze przyszłe pokolenie powinno być to z automatu ratować życie,teraz na tym świecie jak nie masz pieniędzy to trzeba się pogodzić z takimi sytuacjami tylko dlaczego to jest dziecko które jest niczego nie świadome ludzie nie odwracajcie się pamagajcie jak tylko możecie

 • 2022-01-20 11:23:55

  gość: ~Pop

  @~Piotr Szanowny Piotrze, rząd klęczy przed klerem.

 • 2022-01-20 22:18:47

  gość: ~xxxx

  @~Piotr
  Wasz PIS już zrefundował leczenie ale TVPisu.

 • 2022-01-20 15:33:34

  gość: ~Pikuś

  Może tak jakaś taca od kościelnych. Słychać ?

 • 2022-01-20 18:16:22

  gość: ~Xx

  Wszystkie niedzielne tace z całego powiatu . Nic się nie stanie jak raz wy dacie. A w Stoszowicach wypadałoby żeby ksiądz oddał kolędę.

 • 2022-01-21 07:53:06

  gość: ~gosc

  ostatnio dodany post

  PISOWCY zamjast przekazac miljardy na leczenie dzieci przekazali na swoja Pisowska telewizje a bjedni ludzie musza prosic o pomocy na leczenie chorych dzieci

REKLAMA