Express-Miejski.pl

Kolejni pijani kierowcy. Dwóch z nich spowodowało kolizje

Dachowanie samochodu osobowego za Wadachowicami fot.: OSP Henryków

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Czterech pijanych kierujących zatrzymali policjanci z powiatu ząbkowickiego w minionym tygodniu. Rekordzista miał blisko 2.3 promila.

- Pomimo ciągłych apeli policji, wysokich kar i utraty prawa jazdy nadal zdarzają się osoby, które lekceważą prawo i za kierownicę wsiadają nietrzeźwe. - Stanowią oni ogromne zagrożenie na naszych drogach narażając siebie i innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo utraty zdrowia a nawet życia - informuje Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

W ostatnim tygodniu pomimo zmiennych i wyjątkowo trudnych warunków pogodowych policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących.

12 stycznia około godz. 11 w Kamieńcu Ząbkowickim policjanci zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym volkswagen golf. Okazało się, że 62-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego ma 2 promile alkoholu.

13 stycznia w godzinach porannych dzielnicowi z Ząbkowic Śląskich zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem Piaggio. 62-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego miał ponad promil alkoholu.

Kolejna z zatrzymanych to 45-letnia kobieta kierująca samochodem osobowym Toyota, która również w dniu 13 stycznia po godzinie 18 w Ząbkowicach Śląskich nie zachowała bezpiecznego odstępu od poprzedzającego ją pojazdu Renault Megane i doprowadziła do zderzenia aut. Kierująca była nietrzeźwa. Badanie alkomatem pokazało, że miała ponad 1,2 alkoholu w wydychanym powietrzu.

Rekordzistą okazał się 36-latek, który 15 stycznia około godziny 15:30 w gminie Ziębice wjechał do przydrożnego rowu gdzie dachował. 36-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego miał ponad 2,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Na szczęście jechał sam. Więcej o tym zdarzeniu informowaliśmy w artykule pt. Dachowanie samochodu osobowego za Wadachowicami. Z auta wypadł silnik. Kierowca był pijany [foto]. Za jazdę po alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna jak również zakaz prowadzenia pojazdów.

- Po raz kolejny przestrzegamy przed wsiadaniem za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy o surowych konsekwencjach karnych, a przede wszystkim o tym, że swoim zachowaniem stwarzamy zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Pijani kierujący narażają siebie i innych na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia - apeluje policjantka.

em24.pl / KPP Ząbkowice Śląskie

8

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Kolejni pijani kierowcy. Dwóch z nich spowodowało kolizje

  2022-01-18 11:58:41

  gość: ~ciekawe

  Eliminować potencjalnych morderców. Wprowadzić 8 godz. oglądania zdjęć i filmów o skutkach wypadków takich kierowców wszystkim zdającym na prawo jazdy.

 • 2022-01-18 12:12:59

  gość: ~gosc

  Tryb przspieszony i zaklad karny izolowac tych bandziorow drogowych od spolczenstwa

 • 2022-01-18 12:19:06

  gość: ~Żryjzdupysuko

  Większość patusów z Ziębic i Kłodzka do odstrzału

 • 2022-01-19 06:26:48

  gość: ~roster

  ostatnio dodany post

  @~Żryjzdupysuko
  Od was z Ząbkowic też nie brakuje pato

 • 2022-01-18 12:31:38

  gość: ~Xxx

  Tak to jest, ty możesz jechać normalnie a jakiś pijak może w Ciebie wjechać i to jest najgorsze.

 • 2022-01-18 12:45:41

  gość: ~zyx

  podajcie choć raz jakie są konsekwencje dla tych bo co grozi to każdy wie ale z reguły brak faktycznych konsekwencji i za tydzień ten ,który już bez prawa jazdy i znowu po pijanemu i znowu wypadek i znowu grozi dużo ,dużo ale klient na wolności, jedzie dalej i znowu....

 • 2022-01-18 13:10:34

  gość: ~mnm

  Powtarzam! Zabierać prawa jazdy. Zabierać samochody , motory , rowery, jako potencjalne narzędzia zbrodni. Uzyskane środki finansowe z licytacji przeznaczać na służbę zdrowia.

 • 2022-01-18 17:08:17

  gość: ~KARDYNAŁ WYSZYŃSKI

  Dwie rady dla kozaków:

  1. Musisz jeździć SZYBCIEJ, szybciej ku‎rwa, szybciej! MUSISZ pokazać innym na drodze jaki jesteś kozak, wyprzedzaj KAŻDEGO napotkanego kierowcę.
  Co z tego, że możesz zabić kogoś i siebie? Za to będziesz 10minut szybciej u celu.

  2. NIGDY nie jeździj na trzeźwo, nigdy. Pierdolnij przynajmniej ćwiartkę przed wyjazdem, a najlepiej do tego jeszcze się naćpaj.

REKLAMA