Express-Miejski.pl

Akcja „Bezpieczne Lodowiska 2022”. Strażacy pomagają w wylewaniu lodowisk w bezpiecznych miejscach

„Bezpieczne Lodowiska 2022” fot.: Wydział Prasowy Komendy Głównej PSP

Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci i młodzieży zimą oraz podczas zbliżających się ferii zimowych strażacy prowadzą akcję pn. „Bezpieczne Lodowiska 2022”.

Akcja „Bezpieczne Lodowiska 2022” związana jest z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży na zamarzniętych akwenach i polega na pomocy strażaków w przygotowaniu ślizgawek na terenie boisk szkolnych, parków, ogródków jordanowskich lub osiedli mieszkaniowych.

Strażacy udzielą wsparcia w organizacji lodowiska na pisemną prośbę dyrektora szkoły lub zarządcy terenu. Do prośby należy dołączyć zgodę na pobór wody oraz zgodę właściciela terenu na wylanie lodowiska. Warunkiem udzielenia pomocy strażaków jest właściwe przygotowanie, przez zgłaszającego, terenu poprzez wyrównanie nawierzchni, usypaniu band z piasku lub śniegu ewentualnie ustawieniu barierek. Za bezpieczeństwo osób przebywających na terenie lodowiska odpowiada organizator ślizgawki.

Aby uzyskać pomoc jednostek Państwowej Straży Pożarnej należy skontaktować się z najbliższą komendą powiatową lub miejską PSP.

Zimowe zagrożenia na zamarzniętych akwenach

Niskie temperatury powietrza sprawiają, że akweny są skute lodem jednak wchodzenie na zamarznięte rzeki, stawy czy zalewy jest skrajnie niebezpieczne. Mimo, że przy brzegu pokrywa lodu wydaje się być gruba i wytrzymała to kilka kroków dalej lód może być bardzo cienki i słaby.

Strażacy przypominają - osoba pod którą załamał się lód, najczęściej nie jest w stanie sama wyjść na powierzchnię, a kilka minut spędzonych w lodowatej wodzie prowadzi do wyziębienia organizmu, utraty sił, a w konsekwencji do utonięcia.

Czytaj także „Zabawa na zamarzniętym akwenie wodnym zawsze niesie za sobą niebezpieczeństwo” [KLIK].

KPPSP w Ząbkowicach Śląskich / Wydział Prasowy Komendy Głównej PSP

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Akcja „Bezpieczne Lodowiska 2022”. Strażacy pomagają w wylewaniu lodowisk w bezpiecznych miejscach

    2022-01-13 15:29:32

    gość: ~Łyżwiarz

    ostatnio dodany post

    W latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku była akcja " Zamieniamy szkolne boiska na lodowiska "

REKLAMA