XII Olimpiada Sportowa Samorządów Powiatu Ząbkowickiego

Olimpiada Samorządowa Powiatu Ząbkowickiego

Olimpiada Samorządowa Powiatu Ząbkowickiego fot.: T. Sobski

W sobotę 5 marca ruszyła kolejna, już XII edycja olimpiady, w której biorą samorządowcy powiatu ząbkowickiego. Miejsce zmagań w tenisie stołowym były Ziębice, organizatorem Ośrodek Opieki i Oświaty.

W olimpiadzie samorządowej mogą brać udział pracownicy urzędów, kierownicy jednostek organizacyjnych oraz radni z poszczególnych gmin. Rywalizują oni w kilku dyscyplinach sportowych: piłce nożnej, siatkówce, koszykówce, wędkarstwie, badmintonie, tenisie ziemnym, rajdzie rowerowym, a także tenisie stołowym, który odbył się właśnie w Ziębicach.

W kategorii mężczyzn w zawodach uczestniczyło 11 zawodników z 4 samorządów tj.

- Samorząd Powiatu Ząbkowickiego
- Samorząd Gminy Ząbkowice Śląskie
- Samorząd Gminy Ziębice
- Samorząd Gminy Złoty Stok

W kategorii kobiet uczestniczyła tylko jedna zawodniczka Pani Krystyna Grzech, która reprezentowała Samorząd Gminy Złoty Stok i tym samym w kategorii kobiet zdobyła pierwsze miejsce.

Zawodników rozlosowano do dwóch grup, z których zwycięscy oraz zawodnicy zajmujący drugie miejsce awansowali do półfinału. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Andrzej Janke, który w finale pokonał Antoniego Drożdża. Trzecie miejsce wywalczył Dariusz Maziakowski, a czwarte Tadeusz Sobski. Kolejne miejsca zajęli:
Andrzej Regner, Wiesław Jabłoński, Marek Pietrzyk, Zbigniew Śleziak, Wojciech Król, Rafał Śledź i Henryk Saryczew.

Drużynowo wygrało Starostwo w Ząbkowicach Śląskich wyprzedzając gminy: Złoty Stok, Ziębice i Ząbkowice Śl.

Na podsumowaniu zawodów obecny był Ryszard Nowak Wicestarosta Ząbkowicki, który  podsumował współzawodnictwo w Olimpiadzie za 2010 rok wręczając najlepszym drużynom pamiątkowe puchary i dyplomy.

Podziękowanie za wkład i zaangażowanie w organizację imprez sportowych w latach 2006-2010 otrzymał Pan Andrzej Regner dyrektor Ośrodka Opieki i Oświaty w Ziębicach. Wcześniej takie podziękowania otrzymali Pan Henryk Saryczew dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ząbkowicach Śl.  i Tadeusz Sobski pracownik Wydziału Oświaty Starostwa Ząbkowickiego. Wicestarosta wręczył również statuetki i dyplomy najlepszym zawodnikom rywalizującym w turnieju tenisa stołowego.

Klasyfikacja ogólna XI Olimpiady Sportowej Samorządów Powiatu Ząbkowickiego w 2010 r.