Express-Miejski.pl

Tysiące listów i gości Świętego Mikołaja w Srebrnej Górze

Tysiące listów i gości Świętego Mikołaja w Srebrnej Górze fot.: GOKSiR Stoszowice z siedzibą w Srebrnej Górze

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Święta za pasem, więc w Srebrnej Górze zrobiło się niezwykle świątecznie. To właśnie w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji działa Dom i Biuro Listów Św. Mikołaja.

Piękny wystrój sprawia, że dom jest odwiedzany przez setki dzieciaków.

- Są to grupy zorganizowane, które terminy rezerwują już we wrześniu – mówi Jarosław Rudnicki, dyrektor GOKSiR. – Wszystkich chcących zobaczyć jak mieszka Święty Mikołaj zapraszamy 11 grudnia na Jarmark Srebrnogórski. Wtedy też będzie można spotkać gospodarza - dodaje.

W Srebrnej Górze działa też Biuro Listów Mikołaja, gdzie dzieci z całego świata wysyłają swoje listy z marzeniami. W okresie około 6 grudnia przychodzi ich dziennie nawet 400 sztuk. Jak zapewniają pracownicy GOKSiR odpisują na każdą korespondencję.

- Z pewnością jest to wyzwanie, ale mamy wokoło siebie wspaniałych pomocników. Pomagają nam władze Gminy Stoszowice na czele z wójtem Pawłem Gancarzem, pracownicy jednostek gminnych, pracownicy Twierdzy Srebrna Góra, wolontariusze, mieszkańcy Srebrnej Góry i całej gminy wymienia Rudnicki. – W tym miejscu chciałbym podziękować naszej honorowej Ambasadorce Karinie Kaczmarek, która wkłada w akcję całe swoje serce - mówi szef GOKSiR.

Coraz więcej listów przychodzi ze znaczkami zwrotnymi. Jednak cały czas jest to problem. Odsyłamy kilka tysięcy zwrotnej korespondencji. Jeden znaczek to koszt 3,30 zł. Dlatego też zwracamy się z prośbą o wsparcie tej pięknej akcjidodaje Karina Kaczmarek. Na portalu zrzutka.pl została założona specjalna zbiórka [KLIK], gdzie można wpłacić dowolną kwotę i tym samym pomóc Świętemu Mikołajowi i dzielnym Elfom, a także sprawić ogromną radość dzieciom, do których trafi list zwrotny od św. Mikołaja.

A jak zostać pomocnikiem Świętego Mikołaja i pomóc w odpisywaniu na listy? Wystarczy przyjść w dniach od 6 do 10 grudnia w godzinach 15:00 – 18:00 do Domu Mikołaja w Srebrnej Górze przy ul. Letniej 10. Jak zapewniają koordynujący akcją nie ma nic piękniejszego, niż uśmiech dziecka!

em24.pl

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Tysiące listów i gości Świętego Mikołaja w Srebrnej Górze

  2021-12-03 11:58:42

  gość: ~Autor

  I pięknie

 • 2021-12-03 12:59:03

  gość: ~radny

  Tam jest list zmienić wójta Gminy Stoszowice Pawła.....!

 • 2021-12-03 19:49:40

  gość: ~Mirek

  ostatnio dodany post

  @~radny
  Wolę Pawła niż tych dwóch poprzednich bajkopisarzy co wyżej nosili du... niż głowę

 • 2021-12-03 13:50:57

  gość: ~Mama

  Bardzo fajna tradycja i świetnie pielęgnowana. Dla wielu dzieciaków to ogromna radość odwiedzić biuro św. Mikołaja. Brawo!

REKLAMA