Express-Miejski.pl

Wybrano wykonawcę przebudowy drogi w Henrykowie. Co z remontem Wojska Polskiego w Ziębicach?

W ramach inwestycji kompleksowo przebudowany zostanie kolejny odcinek drogi wojewódzkiej nr 395 biegnący wzdłuż ul. Henryka Brodatego w Henrykowie fot.: UMiG Ziębice

Konsorcjum Dr Infrastruktura Sp. z o.o. i Dr Infrastruktura Diana Zajączkowska-Rosińska wykona drugi etap przebudowy drogi wojewódzkiej nr 395 w Henrykowie.

Do przetargu przeprowadzanego przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei we Wrocławiu przystąpiły 3 firmy. Wspomniane konsorcjum zaoferowało najkorzystniejszą propozycję wykonania przebudowy za kwotę 7.359.843,73 zł.

Województwo Dolnośląskie otrzymało na tę inwestycję 4 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Aby pomóc i przyśpieszyć realizację zadania, do montażu finansowego przystąpiła również Gmina Ziębice, której wkład finansowy zostanie przeznaczony na wykonanie kanalizacji deszczowej w obrębie ulicy Henryka Brodatego. W tym roku Rada Miejska na wniosek burmistrza Ziębic podjęła uchwałę o wsparciu zadania kwotą 1.389.380 zł, która będzie rozłożona na dwa kolejne lata 2022-2023.

Fragment ul. Henryka Brodatego (wzdłuż którego przebiega droga wojewódzka nr 395), jaki ma wkrótce zyskać nową nawierzchnię rozpoczyna się od okolic zjazdu z drogi wojewódzkiej w kierunku Krzelkowa do skrzyżowania z ul. Kąpielową.

To nie koniec dobrych informacji. DSDiK przygotowuje w tym momencie również przetarg na przebudowę ulicy Wojska Polskiego w Ziębicach. Jeszcze niedawno informowaliśmy, że w związku z decyzją konserwatora zabytków blokującą budowę ronda i wycinkę drzew, oddala się w czasie modernizacja ul. Wojska Polskiego, a tymczasem - po odwołaniu Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu - sytuacja zmieniła się diametralnie. Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu uchylił decyzję Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w całości i umorzył postępowanie tego organu. Aktualnie Gmina Ziębice uzgadnia ostatnie elementy przetargu z DSDiK.

UMiG Ziębice

9

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Wybrano wykonawcę przebudowy drogi w Henrykowie. Co z remontem Wojska Polskiego w Ziębicach?

  2021-11-24 19:09:03

  gość: ~Nick

  I co dalej się upieracie na rondo, najlepsze rondo by było w koło Ziębic.

 • 2021-11-27 15:51:55

  gość: ~kierowca

  @~Nick Nie ważne czy będzie rondo, czy zwykłe skrzyżowanie, najważniejsze że w końcu będzie remont.

 • 2021-11-24 19:51:19

  gość: ~luz

  W Ziębicach jest chyba największe rondo w kraju, to ulica Wałowa.

 • 2021-11-27 15:50:14

  gość: ~mieszkaniec

  @~luz Pewnie tak gdyby to była droga jednokierunkowa.

 • 2021-11-27 15:48:36

  gość: ~mieszkaniec

  Super, nie mogę doczekać się remontu ul. Wojska Polskiego. Będą utrudnienia, itp ale po wszystkim będzie w końcu normalnie, czyli tak jak powinno być już dawno.

 • 2021-11-27 15:59:39

  gość: ~takitam

  /// Wybrano wykonawcę przebudowy drogi w Henrykowie. Co z remontem Wojska Polskiego w Ziębicach? ///

  Na razie nic, bo są "ważniejsze inwestycje" .... np. cyklostrada, hala sportowa, remont kolejnego kościółka czy obsrywanie miasta żydowskimi tablicami.

 • 2021-11-28 08:49:29

  gość: ~Będzie

  @~takitam będzie w roku wyborczym od dawna to mówiłem

 • 2021-11-28 11:10:49

  gość: ~Obywatel

  @~takitam
  "Aktualnie Gmina Ziębice uzgadnia ostatnie elementy przetargu z DSDiK."
  Doczytać nie umiesz czy nie chcesz? Akurat w kwestii remontów dróg dzieje się dużo i takie pitolenie, że nic nie będzie jest słabe.
  Co do tablic to gdyby nie żydzi, którymi tak gardzisz to połowy Zębic by nie było. Tak jak innych miast na dolnym śląsku. Ale jak to zwykle bywa "wspaniali" prawdziwi polacy mają problemy z pamięcią.

 • 2021-11-28 11:42:19

  gość: ~takitam

  ostatnio dodany post

  @~Obywatel

  gość: ~Obywate napisał/a:
  //// Akurat w kwestii remontów dróg dzieje się dużo ///

  A tak konkretnie ?

  Poza tym, ja napisałem o tym, że zamiast zajmować się rzeczami naprawdę przydatnymi dla ogółu mieszkańców, gmina (czy miasto) zajmuje się KOMPLETNYMI PIERDOŁAMI które owszem ... można z czasem budować, ale ...NAJPIERW CHLEB ... igrzyska wtedy, kiedy gmina/miasto będzie na tyle bogata, że nie wiadomo będzie co zrobić z pieniędzmi.

  Jeśli o tych Żydów chodzi, to ....kiedy i co oni takiego zrobili ?
  Przypomnę może, że Ziębice przed drugą światową należały do Niemiec.

  Może więc obsramy miasto tablicami upamiętniającymi Niemców którzy zasłużyli się dla Ziębic ?

  Teraz Ziębice należą do Polski i należy (jeśli już w ogóle) upamiętnić tych Polaków którzy przyczynili się do pomyślności Ziębic, a nie brakuje ich.

  Pisząc to co napisałeś uważam, że taki z Ciebie Polak jak volksdeutsch Tusk.

REKLAMA