Express-Miejski.pl

Kierował pod wpływem środków odurzających i z zakazem prowadzenia pojazdów. Wpadli też pijani

zdjęcie ilustracyjne fot.: mp

W ciągu tylko kilku dni policjanci na terenie powiatu ząbkowickiego zatrzymali trzech kierowców, którzy wsiedli za kierownicę, choć nie powinni.

15 listopada ząbkowiccy funkcjonariusze zatrzymali dwóch kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po spożyciu alkoholu. - 47-letni mieszkaniec Ząbkowic Ślaskich, który kierował Renault miał prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Drugi z zatrzymanych kierował w stanie po użyciu alkoholu, mając około 0,4 promila. Obydwaj zostali zatrzymani rano w Ząbkowicach Śląskich. 20 listopada policjanci z Kamieńca Ząbkowickiego na terenie swojego miasta zatrzymali 34–latka, który kierował pod wpływem środków odurzających. Ponadto miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów wydany do czterech rożnych spraw. Nie powstrzymało to jednak mężczyzny przed ponownym złamaniem prawa - informuje Katarzyna Mazurek z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o powstrzymywanie się od spożywania alkoholu i ryzykowania jazdy pod jego wpływem. Ryzyko spowodowania wypadku przez kierującego pod wpływem alkoholu jest duże i często staje się przyczyną wielu tragedii, gdzie na drodze giną bądź tracą zdrowie ludzie.

Policja apeluje do wszystkich uczestników dróg, aby w przypadku zauważenia osób lub pojazdów, które ich zdaniem stwarzają zagrożenie na drodze niezwłocznie informowali o tym policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

em24.pl / KPP Ząbkowice Śląskie

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Kierował pod wpływem środków odurzających, miał również zakaz prowadzenia pojazdów. Wpadli też pijan

  2021-11-22 22:48:04

  gość: ~Mieszkaniec

  Jak to cztery razy złapany i jeszcze jeździ sobie ?

 • 2021-11-23 09:05:22

  gość: ~Ja

  @~Mieszkaniec

  Takie w Polsce mamy prawo, a jak nie daj Bóg kogoś zabije, to wtedy zacznie się płacz i lament, dopiero wtedy.

 • 2021-11-23 15:05:06

  gość: ~Kajka

  ostatnio dodany post

  Zdjęcie i na nazwisko tego ćpuna !! Niech wszyscy wiedza kogo unikać !!

REKLAMA