Express-Miejski.pl

27-latek ze Srebrnej Góry z powołaniem do kadry Polski MMA. Będzie walczył w Abu-Dhabi

Tomasz Ostrowski dwukrotnie wygrywał mistrzostwa Polski MMA 2021 organizowane przez Martina Lewandowskiego i jak sam mówi, to te występy okazały się kluczowe dla otrzymania powołania do kadry narodowej fot.: mp

Pochodzący ze Srebrnej Góry Tomasz Ostrowski otrzymał powołanie do kadry Polski Mieszanych Sztuk Walki na turniej Mistrzostw Świata Juniorów i Seniorów IMMAF 2021.

Zawody odbędą się w dniach 24-29 stycznia w hali Jiu Jitsu Arena w Abu Dhabi. - Powołanie do kadry jest skutkiem wspólnej decyzji członków sztabu szkoleniowego MMA Polska, którzy poddali analizie całokształt Pana osiągnięć na przestrzeni ostatniego roku - pisze w powołaniu Martin Lewandowski, prezes stowarzyszenia MMA Polska znany też jako współzałożyciel polskiej federacji Konfrontacji Sztuk Walki, organizacji promującej walki MMA.

Tomasz Ostrowski będzie reprezentował Polskę w wadze półciężkiej do 93 kg.

27-latek pochodzi ze Srebrnej Góry. To tutaj dorastał i spędzał swoje dzieciństwo. Po zakończeniu nauki wyeimgrował do Irlandii. Tam sześć lat temu rozpoczęła się jego przygoda z mieszanymi sztukami walki. Tomek należał do klubu Fantom MMA. Kilka tygodni temu wrócił do Polski i aktualnie trenuje w Samuraj Gym Wrocław. W swojej dotychczasowej przygodzie stoczył dziewięć walk amatorskich na róznego rodzaju galach i legitymuje się bilansem 8-1.

Dwukrotnie wygrywał mistrzostwa Polski MMA 2021 organizowane przez Martina Lewandowskiego i jak sam mówi, to te występy okazały się kluczowe dla otrzymania powołania do kadry narodowej. Oba eventy były transmitowane przez Polsat Sport Fight. W pierwszej edycji Ostrowski wygrał dwie walki, trzeciej nie było dane mu stoczyć, gdyż przeciwnik nie stawił się do oktagonu. W drugiej edycji stoczył już trzy pojedynki i ponownie nie było na niego mocnych. Wcześniej 27-latek walczył też na galach Clan Wars w Belfaście oraz Cage Legacy w Dublinie.

- Powołanie do kadry Polski i reprezentowanie barw z orzełkiem na piersi to duma i spełnienie marzeń. Mam tylko jeden cel: dać z siebie wszystko na treningach i przywieźć z Abu Dhabi medal dla Polski - mówi Ostrowski. I tego też życzymy.

Shamil Ateav vs Tomek Ostrowski - Clan Wars 31:

TOMASZ OSTROWSKI, MISTRZ MMA POLSKA W KAT. 93 KG., O POTENCJALNEJ WALCE W KSW:

em24.pl

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • 27-latek ze Srebrnej Góry z powołaniem do kadry Polski MMA. Będzie walczył w Abu-Dhabi

  2021-11-18 15:30:32

  gość: ~Zs

  Dajesz Ostryy!!

 • 2021-11-18 16:04:33

  gość: ~Gkl

  To nie jest sport tylko zalegalizowana próba okaleczania drugiego człowieka. Tak jak walki zwierząt dla rozrywki ludzi powinno to coś być zakazane.

 • 2021-11-18 19:28:21

  gość: ~Lekarz

  @~Gkl Toś ty jestes de...em reprezentowanie Polski jest dumą dla każdego sportowca nie ważne czy to jest piłkarz, koszykarz czy lekkoatleta . Każdy z nich jest dumny że może reprezentować swój kraj czyli Polskę.

 • 2021-11-20 19:25:45

  gość: ~doko

  ostatnio dodany post

  @~Lekarz
  MMA, sport dla impotentów intelektualnych... :)

 • 2021-11-19 13:07:11

  gość: ~Ja

  "Zjechał do Polski"???? Zjeżdża to się ciągnikiem z pola.

REKLAMA