Express-Miejski.pl

Spotkanie autorskie z Agnieszką Dobkiewicz w Bibliotece Publicznej w Ząbkowicach Śląskich

Spotkanie autorskie z Agnieszką Dobkiewicz w Bibliotece Publicznej fot.: Biblioteka Publiczna w Ząbkowicach Śląskich

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

4 listopada gościem Biblioteki Publicznej w Ząbkowicach Śląskich była świdnicka dziennikarka i reportażystka - Agnieszka Dobkiewicz. 

Autorka współpracuje z „Gazetą Wyborczą”, w której promuje historię regionu. Interesuje się szczególnie tematyką byłego obozu koncentracyjnego Gross-Rosen, którego historia jest ciągle niezbadana do końca, a ludzkie tragedie, do których tam doszło, niedopowiedziane. Opiekuje się Fundacją Idea, która odpowiedzialna jest za funkcjonowanie m. in. Świdnickiego Portalu Historycznego.

W zeszłym roku Pani Agnieszka zadebiutowała powieścią „Mała Norymberga. Historie katów z Gross Rosen. Opowieść odkrywa tajemnice powojennej Świdnicy. Do miasta przybywa transport byłych esesmanów. Wśród nich jest sześciu wartowników obozu Gross-Rosen. Rozpoczyna się śledztwo, w którym polska prokuratura próbuje udowodnić im winę. Współcześni zaczynają nazywać ten proces polską Norymbergą.

We wrześniu tego roku ukazała się kolejna powieść Pani Agnieszki „Dziewczyny z Gross Rosen. Zapomniane historie z obozowego piekła. Były niemiecki obóz kojarzony jest z cierpieniem przede wszystkim mężczyzn, ale ono miało też kobiecą twarz. Autorka prezentuje nam sylwetkę sześciu młodych dziewczyn, które przetrwały piekło Gross-Rosen, ale nie każdej z nich udało się przetrwać Marsz Śmierci w samym środku zimy.

Książki autorki można wypożyczyć w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy
w Ząbkowicach Śląskich mieszczącej się w ratuszu.

em24.pl / Biblioteka Publiczna w Ząbkowicach Śląskich

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Spotkanie autorskie z Agnieszką Dobkiewicz w Bibliotece Publicznej w Ząbkowicach Śląskich

    2021-11-09 17:19:59

    gość: ~Czytelniczka

    ostatnio dodany post

    Obie książki Pani Agnieszki Dobkiewicz , o których mowa w artykule ,to nie powieści, autor artykułu powinien to wiedzieć

REKLAMA