Express-Miejski.pl

CKiB w Bardzie otrzymało dofinansowanie na utworzenie pracowni ceramicznej i organizację warsztatów

zdjęcie ilustracyjne fot.: pixabay

Centrum Kultury i Biblioteka w Bardzie otrzymało dofinansowanie projektu pod nazwą „Ceramika na wyciągnięcie ręki- polsko- czeskie spotkania twórcze”.

Projekt został złożony we wrześniu 2020r. w ramach naboru „Współpracy instytucji i społeczności”, a w maju tego roku została podpisana umowa o dofinansowanie. Całkowita wartość projektu to 17 753,00 euro. Środki przyznane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to 15 090,05 euro. 2662,95 euro pochodzić będzie z budżetu CKiB, pozostała kwota to dofinansowanie z budżetu Państwa 887,65 euro.

Partnerem projektu jest czeska Bila Voda. Celem projektu jest wzmocnienie integracji lokalnych społeczności, zintensyfikowanie współpracy pomiędzy instytucjami oraz zniwelowanie dotąd istniejących barier poprzez realizację wspólnych działań.

W ramach realizacji projektu, jego uczestnicy mieszkańcy gminy Bardo i gminy Bila Voda będą brali udział w dziesięciomiesięcznych warsztatach ceramicznych. Warsztaty będą odbywać się dwa razy w miesiącu dla grupy dorosłych oraz dla grupy dzieci i młodzieży. Ponadto uczestnicy projektu wybiorą się na całodniową wycieczkę do Muzeum Ceramiki w Bolesławcu. Wyjazd będzie okazją do poznania się, spędzenia wspólnie czasu, poznania historii ceramiki bolesławieckiej, a ponadto w programie wyjazdu znajdzie się także czas na warsztaty ceramiczne metodą bolesławiecką, co z pewnością przypadnie do gustu uczestnikom wyjazdu. Efektem końcowy realizowanego projektu będzie wystawa powstałych podczas warsztatów prac.

Istotnym elementem projektu jest też fakt, że dzięki jego realizacji w Centrum Kultury i Biblioteka w Bardzie powstanie w pełni wyposażona pracownia ceramiczna. W nowo powstałej pracowni znajdą się niezbędne narzędzia do tworzenia ceramicznych cudeniek, zamontowany zostanie piec do wypalania ceramiki, zakupione zostaną szafy, regały, stoły i krzesła oraz gabloty wystawiennicze do prezentacji prac powstałych w pracowni.

W projekcie zaplanowano transport dla uczestników zajęć, tłumacza, który pomoże zniwelować bariery językowe oraz szerokie działania promocyjne.

Projekt pn. „Ceramika na wyciągnięcie ręki- polsko- czeskie spotkania twórcze” współfinansowany jest ze środków EFRR oraz Budżetu Państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

em24.pl / Gmina Bardo

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • CKiB w Bardzie otrzymało dofinansowanie na utworzenie pracowni ceramicznej i organizację warsztatów

  2021-09-09 19:51:52

  gość: ~mieszkaniec

  czy zapowiadany rajd w bardo bedzie terenowy,bo bardo tak wyglada ,jak by taki mial byc,dziekujemy staroscie czwarty tydzien nas uszczesliwiaja

 • 2021-09-10 06:55:16

  gość: ~Ja

  A w tych zakupionych galotach kto będzie chodził, fajny błąd, pomysł dobry,

 • 2021-09-12 17:58:07

  gość: ~Kika

  Bardo się bardzo rozwija pod względem kulturalnym, sporo się dzieje dla dzieci w centrum kultury, zwłaszcza dla dzieci, koncerty, występy, teraz warsztaty. Brawo!

 • 2021-09-12 18:25:53

  gość: ~Młodzież

  @~Kika
  Jakoś nie zauważyłem. Ale widocznie już za stary jestem, bo mam 16 lat i jakoś nic dla nas nie ma. A potem narzekają jaka to młodzież zła i tylko o imprezach myśli.

 • 2021-09-13 20:19:50

  gość: ~Kazia

  @~Młodzież
  No to powiedz, co chciałbyś robić? W GOKu Co chwilę jakieś propozycje mają, ale niestety są bez piwka.W wakacje były wyjazdy na basen,w góry... ognisko. Byłeś 16-latku?

 • 2021-09-14 09:19:24

  gość: ~Młodzież

  ostatnio dodany post

  @~Kazia
  Chyba Pani żartuje - 16-18 latkowie na jednej wycieczce z 10 latkami. Miała byc Młodzieżowa Rada i co? Nikt się nas nie pyta co byśmy chcieli robić.

 • 2021-09-13 23:07:49

  gość: ~serio

  Który to już raz? Szkoła pozyskała piec do wypału ceramiki, okazał sie miepotrzebny, bo przekazała do Centrum. I tu tez okazał sie niepotrzebny, bo nieodpłatnie trafił w prywatne ręce do Janowca gdzie został kompletnie wyeksploatowany. Potrzebny następny.

REKLAMA