10. Półmaraton Henrykowski i 6. Dycha Księgi Henrykowskiej [foto]

10. Półmaraton Henrykowski i 6 Dycha Księgi Henrykowskiej

10. Półmaraton Henrykowski i 6 Dycha Księgi Henrykowskiej fot.: em24.pl

Piotr Lesik został zwycięzcą Dziesiątego Półmaratonu Henrykowskiego, a w 6 edycji Dychy Księgi Henrykowskiej pierwsze miejsce zdobył Andrzej Dąbrowski.

Sobotnie południe w Henrykowie upłynęło pod znakiem sportowych emocji. W jubileuszowej edycji Półmaratonu Henrykowskiego oraz szóstej edycji Dychy Księgi Henrykowskiej wzięło udział 211 biegaczy. Zawodnicy rywalizowali ze sobą na dwóch trasach o długości 10 km oraz ponad 21 km.

Najszybszemu biegaczowi Półmaratonu, pokonanie trasy zajęło 1 godzinę 21 minut i 28 sekund, drugi na mecie pojawił się David Monzo Campos z czasem 1 h 23 min 24 sek. a trzecie miejsce na podium zajął Alan Dobrowolski, który trasę półmaratonu przebiegł w 1 h 24 min 39 sek.

Zwycięzca 10 kilometrowego odcinka, pokonał go w równe 38 minut, zdobywca drugiego miejsca - Daniel Traczyński na mecie pojawił się 48 sekund później. Trzecie miejsce na podium zdobył Mateusz Łabys z czasem 39 min 33 sek.

Wszyscy biegacze, którzy zameldowali się na mecie otrzymali medale, a najlepsi w poszczególnych kategoriach także puchary, a w niektórych kategoriach również nagrody finansowe.

Wyniki z podziałem na poszczególne kategorie dostępne są na stronie datasport.pl [KLIK].