Express-Miejski.pl

Mateusz Geroń nowym dyrektorem Ziębickiego Centrum Kultury

Mateusz Geroń nowym dyrektorem Ziębickiego Centrum Kultury fot.: ZCK

Mateusz Geroń zastąpił Mirosława Masłowskiego na stanowisku dyrektora Ziębickiego Centrum Kultury.

Mateusz Geroń to wieloletni pracownik samorządowy, ostatnio Naczelnik Wydziału Funduszy Zewnętrznych, Rozwoju i Promocji Urzędu Miejskiego w Ziębicach, animator kultury, absolwent Dolnośląskiej Szkoły Wyższej na specjalności dziennikarstwo muzyczne oraz kultura i media. Specjalista w zakresie pozyskiwania funduszy zewnętrznych, a także planowania i realizacji działań promocyjnych z ponad 10-letnim stażem pracy.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w Urzędzie Miasta i Gminy w Strzelinie, Strzelińskim Ośrodku Kultury oraz w ziębickim magistracie. Od lat jest również Członkiem Zarządu Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania GROMNIK. Z racji ukończonych studiów oraz osobistych zainteresowań posiada duże doświadczenie w planowaniu, organizacji i realizacji przedsięwzięć kulturalnych oraz współpracy z instytucjami kultury i organizacjami działającymi w sferze kultury.

W Strzelińskim Ośrodku Kultury koordynował m. in. realizację spektakli w ramach Programu TEATR POLSKA organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Festiwalu Literacko-Artystycznego PRETEXTY organizowanego przez Fundację Na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza. W Ziębicach był głównym pomysłodawcą programu wydarzeń związanych z obchodami 750. rocznicy zapisania pierwszego polskiego zdania w Księdze henrykowskiej.

O sobie mówi: "kulturalny freak". Na koncert ukochanego zespołu The Cure byłby gotów wybrać się nawet za ocean... Miłośnik teatru i dobrego kina. Żałuje wszystkich niezobaczonych koncertów i ciągle planuje nowe. Kultura jest fundamentem jego pasji i zainteresowań. Jest jego światem.

em24.pl / ZCK

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA