Express-Miejski.pl

Dożynki gminne w Ciepłowodach [foto]

Dożynki gminne w Ciepłowodach fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

29 sierpnia w Ciepłowodach odbyły się dożynki gminne. Gwiazdą imprezy był zespół InoRos, a wydarzenie było też świetną okazją do nadania sztandaru sołectwom gminy.

Święto plonów rozpoczęło się od mszy świętej dziękczynnej w kościele NP NMP w Ciepłowodach. To tam nastąpiło uroczyste poświęcenie sztandaru sołectw gminy oraz symboliczne wbicie gwoździ przez fundatorów sztandaru.

Po eucharystii korowód dożynkowy udał się na teren rekracyjny przy stawach, gdzie odbyło się uroczyste otwarcie dożynek oraz misterium chleba. Głos zabrał wójt gminy Łukasz Białkowski, który podziękował rolnikom za plony, całoroczny trud na roli i gratulował rozwoju gospodarstw. Wspomniał też, że tegoroczne plony, jak przekazali rolnicy, były obfite, choć żniwa ze względu na intensywne opady deszczu nie należały do łatwych. Wójt dodał, że ze względu na nakazy i zakazy związane z epidemią koronawirusa organizacja tegorocznych dożynek długo stała pod znakiem zapytania i dopiero w ostatniej chwili udało się je zorganizować, dlatego też nie są one tak okazałe jak w latach poprzednich.

Szef ciepłowodzkiego samorzadu powitał też zaproszonych gości. Byli wśród nich m.in.: Marcin Gwóźdź - poseł Rzeczypospolitej Polskiej, Ryszard Borys - prezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej (DIR), Witold Skotnicki - przewodniczący Rady Powiatowej DIR, Grażyna Sobór - kierownik placówki terenowej KRUS w Ząbkowicach Śląskich, wicestarosta Waldemar Wieja, radni powiatowi i gminni oraz sołtysi. Uroczystość uświetniły też poczty sztandarowe strażaków-ochotników z Ciepłowód i Dobrzenic, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ciepłowodach, Koła Łowieckiego Leśnik oraz Dolnośląskiej Izby Rolniczej.

Podczas uroczystego otwarcia dożynek wręczono także honorowe odznaczenia „Zasłużony dla Rolnictwa”, które otrzymali najstarsi sołtysi: Józef Białkowski - sołtysa wsi Jakubów oraz Teodozja Ułan - sołtys wsi Targowica.

W dalszej części wydarzenia odbył się występ zespołu Ciepłowodziankikoncert orkiestry górniczej ze Złotego Stoku, a po nich miał miejsce występ zespołu Mojęcice z Wołowa. Od godz. 16 trwał pokaz kulinarny przygotowany przez gwiazdę programu MasterChef zakończony poczęstunkiem. Od godz. 17 do późnych godzin nocnych trwała zabawa taneczna z zespołem R&M z przerwą na koncert gwiazdy dożynek, którą był zespół InoRos.

em24.pl

21

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Dożynki gminne w Ciepłowodach [foto]

  2021-08-31 08:25:14

  gość: ~Mieszkanka

  Słabiutko.Marnie to wszystko wygląda. Gdzie te dożynki z poprzednich lat???

 • 2021-08-31 10:10:25

  gość: ~Mieszkaniec

  @~Mieszkanka
  Jaka gmina takie dazynki

 • 2021-09-01 17:52:09

  gość: ~Jurek

  @~Mieszkanka
  Takie dożynki jak organizowała poprzednia pani dyrektor to już nie wrócą, tamte dozynki to były z klasą i na wysokim poziomie

 • 2021-09-01 21:33:36

  gość: ~Szok

  @~Jurek
  Poziom kultury obecnej pani dyrektor, tragedia, pyskówki, plotki, obrażanie,podnoszenie głosu i to jest dyrektor Goku???? Ciekawe kiedy pani dyrektor błyśnie jakimś pomysłem bo póki co jedzie na pomysłach poprzedniczki

 • 2021-09-01 22:40:57

  gość: ~Szeik

  @~Szok
  Póki co pani dyrektor sprawia wrażenie mocno przestraszonej, czyżby dotarło co nieco, że poprzeczka wysoko i trzeba ostro (...) a nie na fejsbuku siedzieć

 • 2021-09-02 14:51:56

  gość: ~Kawia

  @~Jurek
  Jaki powinien być dobry dyrektor?Dyrektor domu kultury.
  -przede wszystkim osobą kompetentną,człowiekiem dialogu,mającą wiedzę,doskonalącą się zawodowo,z wysoką kulturą osobistą
  - motywuje pracowników,szanuje
  -nie narzuca swojego zdania i nie wykorzystuje stanowiska,uczy się od innych,
  -dobre relacje z załogą to podstawa,trzeba słyszeć i słuchać drugiego człowieka
  -bycie dyrektorem domu kultury to bycie dla innych,to znajomość potrzeb środowiska wiejskiego
  -to organizacja imprez i zajęć dla mieszkańców
  -każdy ma prawo popełniać błędy,pomylić się,ale należy się do nich przyznać,pytać o radę
  -wielką umiejętnością jest przekonywanie do swoich racji i akceptacja zdania innych
  -oczywiście nie dać ,,sobie w kaszę pluć,,,wymagać od pracowników,ale przede wszystkim od siebie,bo zgodzę się ze zdaniem :,,człowiekiem się jest,dyrektorem się bywa,,
  Pozdrawiam .

 • 2021-09-02 15:35:23

  gość: ~Mieszkanka

  @~Kawia
  Piękny opis dyrektora. I tu trzeba zaznaczyć a wręcz podkreślić, że takim dyrektorem była Pani Edyta Z. I póki co nikt jej nie dorównuje i nie dorówna.

 • 2021-09-02 22:07:19

  gość: ~Mieszkaniec

  @~Jurek
  Bo wcześniejsze dożynki były planowane i organizowane z półrocznym wyprzedzeniem. W tym roku miała być tylko msza. Na 2 tyg przed ponoć padła decyzją z góry o dożynkach. Jak na ten czas wydaje mi się że nie powinno się narzekać.

 • 2021-09-02 23:09:59

  gość: ~Lidka

  @~Mieszkaniec
  Biedna gmina wszędzie wypadło normalnie a blachę ojcu zdążyli wykładać racja tempo dobre

 • 2021-09-02 23:19:34

  gość: ~Halusia

  @~Mieszkaniec
  Bidne kobiciny z koła gospodyń. Za kolorową chuścinę darmo z dofinansowania napieką się ciast na dożynki , nagotują tzw. jadła (to chyba od "jad"), naplotą na dożynki warkoczy jak strzygi, nasprzątają kościołów i po pijakach z festynów.

 • 2021-09-05 18:24:20

  gość: ~Maniek

  @~Mieszkaniec
  Było super jak na czas przygotowań i pogodę.

 • 2021-09-07 12:15:38

  gość: ~Tobiasz

  ostatnio dodany post

  @~Maniek
  Ty mówisz o dożynkach za Bajtka, tu się zgodzę. Jest fajna fotka jak wieziesz dziewczynę na taczce podczas wyścigów. Chłopie obudź się mamy 21 r.

 • 2021-09-03 10:46:27

  gość: ~Bonus

  @~Jurek
  Poprzednidyrektor GOku przenósł sie na lepszy stołek. Nowa Dyrektor powtarza imprezy poprzedniczki w corocznych kalendarzach. Zero nowości. Za to odpowiednio ustawiał się z przedstawicielami władzy . To wyjazd na palenie fajki, to wyjazd na promowanie KGWU czy zespołu. Sołtysi u niej to osoby które głównie przeszkadzają, szczególnie przy dożynkach to widać. Takie podejście do pracy wystarczy aby zostać dyrektorem . To co za obowiazki moze miec taki dyrektor w Ciepłowodach??? . Generalnie poco sa te GOK czy itp jeśli są otwierane o 7.00 lub najpózniej 8.00. A zamykane o 15:00 Można te pieniadze cześciowo przeznaczyć na drogi, na dopłaty do wody i kanalizację.

 • 2021-09-03 14:44:38

  gość: ~Zmiany

  @~Bonus
  Ja tam nic do obecnej dyrektorki nie mam, ale po co nam ten ośrodek? Przecież to generuje niepotrzebnie koszty, wiele gmin i miast w tym kraju jest bez takich instytucji i organizują świetnie życie kulturalne mieszkańcom.

 • 2021-08-31 15:15:56

  gość: ~Mieszkanka gminy

  Jaki wójt takie dożynki

 • 2021-09-02 13:58:16

  gość: ~Sloma

  @~Mieszkanka gminy
  Tata wójta dostał blachę więc dożynki udane a syn pod mucha więc było ok

 • 2021-09-02 15:27:30

  gość: ~Siano

  @~Sloma
  Tata dostał blachę syn pod mucha dożynki jak nigdy dotąd stara się

 • 2021-09-04 12:12:13

  gość: ~Słoma 1

  @~Sloma
  Tata wójta dostał blachę więc dożynki udane, a syn pod mucha więc było ok

 • 2021-09-04 14:35:19

  gość: ~Tobiasz S

  @~Słoma 1
  BRAWO, brawo , czapki z głów dla Pana/i . ;-)
  Zawsze piszę to samo , co stwierdził ten Pan/i, to jest tylko tchórze, HIP[OKRYCI KRYTYKUJĄ anonimowo. !!
  Chamstwo często wylewa się jak rzeka w czasie powodzi, wśród tych, którzy czują się BEZKARNIE.
  Szanowny Panie/i u tych krytykujących innych anonimowo , bez ogródek, bez merytorycznych argumentów, , nie można znaleźć ani kultury , ani sztuki .

  Ta Pani Dyrektor myśli, że jest pępkiem świata?????? , obserwując jej wypowiedzi, zachowania dochodzę do wniosku , że ona i jej grupa jest katalizatorem tych napięć.
  Do jej grupy można by użyć cytat bohatera filmu " Daleko od szosy" :
  „Bo widzi pan, jak się ma taką sztukę przed sobą, to niełatwo zachować kulturę.” – Leszek, „Daleko od szosy”…

  ;-))

  "Jak ma się taką sztukę przed sobą, to niełatwo zachować kulturę

 • 2021-09-04 17:33:14

  gość: ~Andrzej

  @~Tobiasz S
  Powiedział co wiedział. Od kiedy powodem do odznaczeń jest wiek ?? a nie wkład pracy na rzecz społeczności. Może chodziło o to, aby odznaczyć ojca jedyny argument, to był tylko wiek. Ta sztuka niestety ma w sobie wiele prawdy. Widać to po minusach pod nickami w przeciągu paru godzin. Zagłuszanie wpisów potwierdza stan faktyczny. Dyrektorki nikt nie broni dużą ilością minusów. Czyżby to była odpowiedź muszkieterów jeden za wszystkich , każdy za siebie. Cytowanie innych jest proste, myśl własna niestety doprowadza o zawrót głowy.

 • 2021-09-03 09:04:38

  gość: ~Marta

  Ta mucha do tej uroczystości to brak wyczucia smaku i próba przebicia gości wysokiej rangi

REKLAMA