Klasa okręgowa: Skałki Stolec 4:2 (2:1) Włókniarz Kudowa-Zdrój

Klasa okręgowa: Skałki Stolec 4:2 (2:1) Włókniarz Kudowa-Zdrój fot.: em24.pl

Orzeł Ząbkowice Śląskie zwyciężył w Bielawie i wywalczył trzy punkty. W okręgówce zwycięskie Skałki, swój mecz przegrał natomiast Zamek. Niezłe wyniki A-klasowców.

IV liga: Cztery czerwone kartki i pierwsze punkty Orła. Ząbkowiczanie lepsi od Bielawianki

Bramka Maciejewskiego z rzutu wolnego i gol Kuriaty z połowy boiska w doliczonym czasie gry dał Orłowi pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Ząbkowiczanom przyszło czekać na nie do trzeciej kolejki, po przegranych z Polonią Trzebnica i Piastem Nowa Ruda.

Pierwsza część rywalizacji w Bielawie toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Dużo było walki i mało sytuacji podbramkowych. Najbliżej objęcia prowadzenia obie ekipy były po stałych fragmentach gry i to właśnie po rzucie wolnym w 38. minucie pojedynku Orłowi udało się wyjść na prowadzenie. Nad murem futbolówkę do siatki posłał Maciejewski. Jednobramkowa zaliczka utrzymała się do końca pojedynku, choć swoją okazję przed końcem pierwszej połowy miał jeszcze Wargin, ale dobrze interweniował bramkarz gospodarzy.

Zaraz po zmianie stron doszło do spięcia między Paszkowskim a Warginem. W efekcie arbiter obu graczy wyrzucił z boiska. Przy tej samej sytuacji ze strefy technicznej usunięty został trener ząbkowiczan Rafał Markowski. To nie był koniec festiwalu czerwonych kartek, bo trzy minuty później arbiter po raz czwarty sięgnął do kieszonki z czerwonym kartonikiem i wyrzucił z boiska Bumgartena za drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Zawodnik gospodarzy brutalnie sfaulował Dawidziaka, który nie był w stanie kontynuować gry. Aktualnie trwają oczekiwania na oficjalne informacje dotyczące tego jak poważny jest uraz pomocnika Orła i czy w tym sezonie zobaczymy go jeszcze na boisku...

Mimo gry w przewadze ząbkowiczanie nie potrafili przejąć inicjatywy. Po kontrach swoje szanse na gola mieli co prawda Szewczyk, Raszpla i Kuriata, ale bez efektu. Po strzale tego ostatniego w sukurs golkiperowi Bielawianki przyszła poprzeczka. W końcówce Orła przed stratą gola uchronił Gembara, który zanotował dwie znakomite interwencje po strzałach najpierw Cegiełki, a później Morasza. W doliczonym czasie gry gospodarze mieli rzut rożny i zaatakowali całym zespołem. W polu karnym Orła pojawił się nawet bramkarz Bielawianki. Zamierzonego efektu w postaci zdobycia wyrównującego trafienia gospodarze nie osiągnęli, a co więcej, stracili gola nr 2 - Kuriata odebrał piłkę obrońcy miejscowych i strzałem z kilkudziesięciu metrów do pustej bramki zapewnił biało-niebieskim trzy punkty.

Po tej wygranej Orzeł awansował w tabeli na dziewiąte miejsce. Za tydzień na własnym boisku biało-niebiescy zmierzą się z Polonią-Stalą Świdnica, która w tykm sezonie jeszcze nie przegrała.

Klasa okręgowa: Skałki pokonały Włókniarz, Zamek uległ Victorii

Trzecie zwycięstwo z rzędu odniosły Skałki Stolec, które na własnym boisku pokonały Włókniarz Kudowa-Zdrój 4:2 (2:1). W pierwszej połowie dwa trafienia dla Skałek po strzałach z głowy zdobył Kuranda, goście odpowiedzieli bramką po zamieszaniu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Druga połowa rozpoczęła się dla kudowian udanie, bo w 48. minucie po skutecznie egzekwowanym rzucie karnym przez Mateckiego znów był remis. Ostatnie dwa słowa w rywalizacji należały jednak do stolczan - najpierw Skałkom prowadzenie dał Radziszewski, a wynik rywalizacji ustalił Kupiec, który pojawił się na placu gry na ostatnie 30. minut.

Po trzech kolejkach Skałki są jednym z sześciu niepokonanych zespołów w lidze i zajmują drugie miejsce. Za tydzień czeka ich mecz z Pogonią Pieszyce, która w tym sezonie punktów jeszcze nie zdobyła.

Status niepokonanego zespołu w trzeciej kolejce stracił drugi z zespołów powiatu ząbkowickiego - Zamek. Podopieczni Grzegorza Czachora ulegli na własym boisku Victorii Świebodzice, przegrywając 1:2 (0:2). Kluczowa dla losów pojedynku okazała się końcówka pierwszej części spotkania, gdy świebodziczanie dwukrotnie umieszczali piłkę w bramce Malca. Po przerwie Zamek dopiero w doliczonym czasie gry znalazł receptę na pokonanie Jaskółowskiego. Uczynił to Dawid Chamerski, jednak jedno trafienie to było za mało, by Zamek wywalczył chociażby punkt. Dodatkowo z boiska w 80. minucie za niesportowe zachowanie został wyrzucony Krzysztof Czachor i Zamek do końca meczu musiał radzić sobie w dziesiątkę.

Zamek po tej przegranej zsunął się z pozycji lidera na piąte miejsce. Za tydzień drużyna prowadzona przez Grzegorza Czachora zagra w Kłodzku z miejscową Nysą.

A-klasa: Sparta na szóstkę, wygrała też Unia

Zwycięską passę po spadku z klasy okręgowej kontynuuje ziębicka Sparta. Podopieczni Radosława Korchana wygrali trzeci mecz z rzędu, tym razem pewnie ogrywając aż 6:0 (1:0) Trojan Lądek-Zdrój. Dobrą dyspozycją strzelecką na początku sezonu imponuje Grzegorz Jankowski, który strzelił trzy gole, dwa trafienia dołożył Trepka, a jedno trafienie było autorstwa Kozłowskiego. Za tydzień ziębiczanie zagrają w Laskach z tamtejszym Kłosem.

Trzecią wygraną z rzędu zanotowała też Unia Złoty Stok. Podopieczni Waldemara Tomaszewicza wygrali 2:1 (1:1) na trudnym terenie w Ścinawce Średniej.

Początek meczu należał do miejscowych, którzy stworzyli kilka groźnych sytuacji, ale bez efektów bramkowych. Złotostoczanie odpowiedzieli akcją Rychtera i strzałem Brysiaka, jednak piłka nie znalazła drogi do siatki. W 31. minucie Unia objęła prowadzenie po asyście Wielgosza i bramce Dawida Rychtera, który przelobował bramkaza gospodarzy.  Trzy minuty później był już jednak remis. Strzał Szydełki Caputa zdołał sparować, ale wobec dobitki Natkańca był bezradny. Wynik 1:1 utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron początkowo przewagę posiadali złotostoczanie i w 68. minucie dopięli swego, zdobywając drugiego gola. Arbiter podyktował rzut karny za zagranie ręką jednego z obrońców gospodarzy. Do piłki podszedł Dawid Rychter i pewnym strzałem ponownie dał Unii prowadzenie. Ostatni kwadrans meczu to napór miejscowych, kilka razy było gorąco przed bramką Caputy, ale wynik nie uległ już zmianie i trzy punkty pojechały do Złotego Stoku. Za tydzień unici o czwarte zwycięstwo z rzędu i utrzymanie pozycji w czołówce powalczą u siebie z mocnym przeciwnikiem z Domaszkowa.

A-klasa: Cis przegrał w Polanicy-Zdroju, Kłos postawił się Pogoni, ale punktów nie zdobył

Nie zapunktowali w trzeciej kolejce piłkarze Cisu Brzeźnica. Zespół z gminy Bardo przegrał 0:2 (0:1) w Polanicy-Zdrój z miejscowym Klubem Sportowym. Cis przegrywał już od pierwszej minuty po golu Wiśniewskiego, który w doliczonym czasie gry zdobył drugiego gola i przypieczętował wygraną swojego zespołu. Brzeźniczanie po trzech kolejkach z trzema punktami zajmują dziesiąte miejsce w tabeli. Za tydzień zagrają z dziewiątymi Sudetami Międzylesie.

Z zerowym dorobkiem punktowym pozostaje też Kłos Laski. Beniminek z gminy Złoty Stok po raz trzeci musiał uznać wyższość przeciwnika. Tym razem Kłos uległ w Dusznikach-Zdroju miejscowej Pogoni, przegrywając 0:2 (0:0). Do 78. minuty kibice goli nie oglądali i wydawać się mogło, że Kłos zdoła sprawić niespodziankę. Niestety w ostatnich dwunastu minutach gospodarze zdołali w końcu przełamać defensywę ekipy z Lasek i na pierwsze punkty zespół Przemysława Gajka będzie musiał poczekać przynajmniej do czwartej kolejki. W niej rywalem Kłosa będzie Sparta Ziębice.

A-klasa: Efekt nowej miotły

Sporo emocji było w Goli Świdnickiej, gdzie rywalizowała Polonia Ząbkowice Śląskie. Ząbkowiczanie pod wodzą nowego trenera Przemysława Madeja zwyciężyli 5:4 (3:2) i zdobyli pierwsze punkty w sezonie. Dwa gole dla ząbkowiczan zdobył były trener Krzysztof Cupiał, dwukrotnie na listę strzelców wpisał się też Damian Madej, a jedno trafienie było autorstwa Lisieckiego. Polonia najpierw prowadziła, by potem przegrywać, jednak jeszcze przed przerwą udało jej się wyjść na prowadzenie. Po przerwie ząbkowiczanie szybko dorzucili kolejne dwa trafienia i wydawało się, że bez problemów odniosą pierwsze zwycięstwo. Nie obyło się jednak bez nerwów - gospodarze zdołali odpowiedzieć również dwoma golami i do ostatnich minut zespół z Ząbkowic Śląskich musiał drżeć o zwycięstwo. To jednak stało się faktem i Polonia zdobyła pierwsze punkty w sezonie. Za tydzień ząbkowiczanie zagrają u siebie z LKS-em Roztocznik.