Express-Miejski.pl

MTB Sudety Challenge. Kolarze rywalizowali na odcinku z Barda do Głuszycy

Sudety MTB Challenge w Bardzie fot.: UMiG Bardo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Peter Hermann okazał się najlepszym zawodnikiem trzeciego etapu Sudety MTB Challenge, który wczoraj wystartował z Barda.

Na starcie w bardzkim rynku zameldowało się ponad stu zawodników. Powitał ich burmistrz Krzysztof Żegański, który życzył wytrwałości, wspaniałych wyników i bezpiecznego dotarcia do mety wszystkim startującym.

Zawodnicy rywalizują w dwóch kategoriach - classic i lite. Na trzecim etapie prowadzącym z Barda do Głuszycy zawodnicy jadący w kategorii classic mieli do pokonania 57.7 km górskich tras i 2155 m przewyższeń, natomiast jadący w kategorii lite rywalizowali na dystansie 48.5 km przy 1671 m przewyższeń.

W kategorii classic najlepszy był Peter Hermann z Niemiec, który na metę dotarł po 2 godz. 47 min i 29 sek. Ponad 8 minut później wyścig ukończył Erik Aagaard z Danii. Trzeci na podium był Łukasz Klimaszewski z Polski, któremu pokonanie trasy zajęło 3 godz. i 29 sek.

Na dystansie lite triumfował Kristof Verelst z Belgii, docierając do mety po 2 godz. 42 min i 33 sek. Niespełna minutę później do mety przybył Piotr Niewieczerzal reprezentujący Szwecję, a trzeci był Pascal Szekely z Belgii (czas: 2 godz.44 min i 58 sek.)

W klasyfikacji generalnej w kategorii classic po trzech etapach prowadzi Erik Aagaard przed Peterem Hermannem i Ignasem Ambrazasem z Litwy.

W kategorii lite pierwszy jest Kristof Verelst przed Piotrem Niewieczerzalem oraz Damianem Garbatowskim.

Dziś zawodnicy rywalizują w Głuszycy na czwartym, przedostatnim etapie imprezy. Tegoroczne MTB Sudety Challenge to już 17. edycja międzynarodowych zawodów, które od lat prowadzą przez Bardo.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA