Express-Miejski.pl

Oficjalne otwarcie kortów tenisowych w Bardzie. Znamy rozstrzygnięcia turnieju deblowego [foto]

Otwarcie kortów ziemnych i turniej o puchar burmistrza fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

17 lipca w Bardzie odbyło się otwarcie kortów tenisowych połączone z turniejem deblowym o puchar burmistrza. Triumfował duet zawodników z Barda i Kłodzka.

Podczas otwarcia burmistrz Krzysztof Żegański podkreślał, że obiekt w znacznej mierze został wybudowany przez pracowników zakładu komunalnego przy wsparciu lokalnych firm. Dziękował wszystkim zaangażowanym w realizację zadania wyrażając jednocześnie nadzieję, że obiekt będzie służył jak największej społeczności. Poinformował także, że to nie koniec działań inwestycyjnych na tym terenie. Zapowiedział, że w sąsiedztwie kortów powstanie również budynek gospodarczy zaopatrzony w przebieralnie i toalety.

W trakcie otwarcia zaprezentowano również obraz namalowany kilkanaście lat temu przez Michała Rajczakowskiego ukazujący korty w Bardzie. Choć odbiega on nieco od powstałego obiektu, to jak wspominał burmistrz, był on inspiracją i motywacją do realizacji zadania.

Po oficjalnej części, podczas której dokonano symbolicznego przebicia piłek na drugą stronę kortu przez burmistrz i przewodniczącą rady miejskiej Barbarę Strzelec, rozpoczęto część sportową. Na jednym korcie trwały gry i zabawy dla dzieci, na drugim rozpoczynano turniejową grę deblową. Do rywalizacji zgłosiło się jedenaście par. Po kilkugodzinnych zmaganiach zwyciężył bardzko-kłodzki duet Marek Mosór, Bartosz Sugocki, drugie miejsce zajęli Arkadiusz Moczulewski i Grzegorz Ostapiuk natomiast trzecie Patryk Mosór i Michał Chodorowski.

Ponadto wręczone zostały puchary dla najmłodszego i najstarszego zawodnika.

Najmłodszy zawodnik: Natalia Mosór
Najstarszy zawodnik: Edward Pająk

Imprezę poprowadził Jacek Kurowski.

em24.pl

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA