Express-Miejski.pl

Już wkrótce „nowe” oblicze Zamku Książęcego

Już wkrótce „nowe” oblicze Zamku Książęcego fot.: UM Ząbkowice Śląskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Od początku roku na ząbkowickim zamku Przedsiębiorstwo Budowlano-Konserwatorskie Castellum Sp. z o. o. realizuje prace budowlano-remontowe.

Polegają one na remoncie i dostosowywaniu wieży bramnej wraz z pomieszczeniami przyległymi i dziedzińca na cele użytkowe.

Na obecną chwilę wszystkie zaplanowane zadania zostały zrealizowane tj: rozebrano podest na dziedzińcu, odkryto i oczyszczono studnię wraz z jej częściowym nadmurowaniem, wyrównano teren na dziedzińcu pod projektowaną nawierzchnię z bruku typu kocie łby, odbito części tynku w wieży bramnej, oczyszczono pomieszczenia piwniczne dostępne z przejazdu bramnego, ułożono kable zasilające tablice rozdzielcze pod organizację imprez na dziedzińcu, jak również wykonano prace rozbiórkowe na tarasie przyległym do elewacji północnej wieży bramnej.

Projekt Śladami wspólnej średniowiecznej historii jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020. Partnerem wiodącym jest Gmina Ząbkowice Śląskie, a partnerem po stronie czeskiej Sdružení pro Vízmburk, z.s. (Stowarzyszenie dla Vízmburk, z.s.).

Zakończenie prac planowane jest do dnia 1 marca 2022 roku.

UM Ząbkowice Śląskie

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA