Express-Miejski.pl

Mieli 3 kg amfetaminy. Część ukryli w dziecięcych puzzlach. Najbliższe miesiące spędzą za kratkami

W pomieszczeniach zajmowanych przez 28-latka policjanci ujawnili prawie 2 kg amfetaminy, natomiast 35-latka posiadała ponad kilogram tego narkotyku. Schowała go... do pudełka z dziecięcymi puzzlami fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

Trzymiesięczny areszt zastosował sąd wobec 28-letniego mężczyzny i 35-letniej kobiety, którzy posiadali przy sobie znaczną ilość środków odurzających.

W wyniku działań prowadzonych przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich ustalono, że 28-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego i 35-letnia mieszkanka powiatu ząbkowickiego mogą posiadać środki odurzające. Mundurowi nie mylili się. W pomieszczeniach zajmowanych przez 28-latka ujawnili prawie 2 kg amfetaminy, natomiast 35-latka posiadała ponad kilogram tego narkotyku. Schowała go... do pudełka z dziecięcymi puzzlami. Oboje mieli też przy sobie łączną ilość około 40 porcji mariuany. 

Zabezpieczone środki przebadano i zważono, a następnie przekazano do policyjnego depozytu. Zatrzymani zostali już przesłuchani przez prokuratora. Usłyszeli zarzuty posiadania i handlu środkami odurzającymi. Prokurator, po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym, na wniosek funkcjonariuszy wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec kobiety i mężczyzny tymczasowego aresztu. Wniosek został rozpatrzony pozytywnie. 28-latek i 35-latka spędzą w areszcie najbliższe trzy miesiące.

Na poczet kary zabezpieczony został również samochód osobowy mężczyzny o wartości około 40 tys. zł.

Kobiecie i mężczyźnie za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości środków odurzających grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 Zatrzymany 28-latek wyprowadzany z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich:

em24.pl / KPP Ząbkowice Śląskie

10

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA