Express-Miejski.pl

Policyjna grupa SPEED zbiera żniwo. Posypały się wysokie mandaty [video]

O skuteczności ząbkowickiej grupy SPEED przekonało się dwóch kierowców łamiących przepisy w Służejowie oraz Boguszynie fot.: dolnoslaska.policja.gov.pl

Policjanci z ząbkowickiej grupy SPEED po raz kolejny „nagrodzili” dwóch kierowców wysokimi mandatami. Jeden z nich otrzymał dodatkowo 18 punktów karnych.

Tym pechowcem okazał się 33-latek z gminy Ziębice, który kierując volkswagenem golfem na odcinku 2 km popełnił szereg wykroczeń drogowych. Nie był świadomy, że jego wyczyny nagrywają funkcjonariusze z ząbkowickiej grupy SPEED, którzy najczęściej w nieoznakowanych radiowozach pracują nad poprawą bezpieczeństwa na drogach.

- 33-latek dokonywał manewrów wyprzedzania w miejscu niedozwolonym, m.in. na przejściu dla pieszych i na podwójnej ciągłej oraz przekroczył dozwoloną prędkość o 47 km/h w obszarze zabudowanym. Otrzymał 800 zł mandatu i 18 punktów karnych - informuje Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji. Do zdarzenia doszło 17 kwietnia w Służejowie (gm. Ziębice).

O skuteczności ząbkowickiej grupy SPEED przekonał się także 22-latek z powiatu poznańskiego. Mundurowi zatrzymali go 18 kwietnia na drodze krajowej nr 8 w miejscowości Boguszyn, już na terenie powiatu kłodzkiego. - Mężczyzna jadący volkswagenem nie dość, że przekroczył prędkość o 51 km/h w terenie zabudowanym, to w dodatku nie posiadał uprawnień do kierowania autem. Na miejscu pasażera w samochodzie siedziała właścicielka pojazdu, która posiadała prawo jazdy. Kobieta za udostępnienie pojazdu osobie bez uprawnień otrzymała mandat karny w wysokości 300 złotych, natomiast kierowca za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem w wysokości tysiąca złotych - wyjaśnia policjantka.

NAGRANIE Z POLICYJNEGO WIDEOREJESTRATORA:

em24.pl / Dolnośląska Policja

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA