Express-Miejski.pl

Wysyp pijanych kierowców. Rekordzista miał ponad 3.3 promila

zdjęcie ilustracyjne fot.: policja

Tylko w ciągu czterech dni policjanci na terenie powiatu ząbkowickiego zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierowców.

8 kwietnia tuż przed godz. 23 na ul. Polnej w Srebrnej Górze policjanci z wydziału prewencji bezpośrednio po zgłoszeniu zatrzymali 40-letniego mieszkańca powiatu ząbkowickiego, który chwilę wcześniej miał jechać Volkswagenem Sharanem. - Policjanci odwiedzili kierującego już w miejscu zamieszkania i tam pobrali mu krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie. Jak się okazało, mężczyzna był kompletnie pijany. Badanie wykazało 3.31 promila alkoholu - informuje Katarzyna Mazurek z ząbkowickiej policji.

9 kwietnia około godz. 20 w Lubnowie (gm. Ziębice) policjanci zatrzymali 72-latka z powiatu ząbkowickiego, który rowerem jechał drogą publiczną. Mężczyzna miał w organizmie niespełna dwa promile alkoholu.

10 kwietnia około godz. 21 w Ząbkowicach Śląskich policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego obywatela Ukrainy, który po wyjściu ze sklepu wsiadł za kierownicę swojego auta i próbował odjechać z parkingu. Podczas próby zatrzymania krewki 44-latek za wszelką cenę próował uciec z miejsca zdarzenia. Uszkodził prywatne auto funkcjonariusza i mimo asysty policjanta zdołał wyjechać na ulicę. Podróż skończył w przydrożnym rowie. Miał ponad 2.5 promila. Więcej o tym zdarzeniu pisaliśmy w artykule pt. Policjant po służbie z narażeniem zdrowia i życia zatrzymał pijanego kierowcę [KLIK].

11 kwietnia około godz. 1.45 na ul. Ząbkowickiej w Ciepłowodach dzielnicowi zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu ząbkowickiego kierującego Seatem, który również wsiadł za kierownicę auta pijany. Miał ponad 1.1 promila alkoholu.

11 kwietnia około godz. 10.40 na ul. Polnej w Ziębicach w ręce policjantów wpadł kolejny nietrzeźwy kierujący. Tym razem był to 65-latek jadący Oplem Astrą, który miał w organizmie 0.66 promila.

em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Wysyp pijanych kierowców. Rekordzista miał ponad 3.3 promila

    2021-04-15 18:14:59

    gość: ~Ak

    ostatnio dodany post

    Piją dalej

REKLAMA