Express-Miejski.pl

Twierdza Srebna Góra świętym miejscem, a Stolec z prawami miejskimi, czyli prima aprillisowe żarty

Twierdza Srebrna Góra wpisana na Światową Listę Miejsc Świętych. Wskazywały na to nawet znaki na niebie fot.: Twierdza Srebrna Góra

1 kwietnia w wielu krajach świata jest obchodzony jako dzień zartów. To właśnie wczoraj trzeba było zachować czujność, bo kłamstwa czaiły się na każdym kroku.

W porozumieniu z Ząbkowickim Centrum Kultury i Turystyki w Ząbkowicach Śląskich opublikowaliśmy żartobliwą informację związaną z ząbkowickim zamkiem. Prace w obiekcie rzeczywiście trwają, rzeczywiście wykonuje je firma Castellum z Wrocławia i rzeczywiście zakończą się one w przyszłym roku, a ich koszt wyniesie około 4.5 mln zł, jednakże informacje o rzekomym zakończeniu pierwszego etapu robót i planowanym ogłoszeniu przetargu na dzierżawę lokalu wewnątrz obiektu były tylko niewinnym żartem, podobnie zresztą jak zdjęcie bastei załączone do informacji. ;-) Remont jest w początkowej fazie, a projekt obejmuje przebudowę wieży bramnej - znajdzie się na niej punkt widokowy,  pomieszczenia zostaną zaadoptowane na sale wystawiennicze, a przebudowany zostanie także dziedziniec.

Już z samego rana primaprillisowy żart urządzili sobie również ząbkowiccy urzędnicy informując, że z dniem 1 kwietnia 2021 roku Stolec zyskuje prawa miejskie i oficjalnie staje się miastem. Pierwszym burmistrzem z automatu miałby stać się długoletni sołtys wsi Andrzej Dominik

W ślad za urzędnikami poszła też załoga Ząbkowickiego Centrum Sportu i Rekreacji w Ząbkowicach Śląskich, która w mediach społecznościowych poinformowała o tym, że 10 kwietnia w Ząbkowicach Śląskich odbędzie się mecz PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Śląskiem Wrocław a Legią Warszawa. W związku z tym, iż we Wrocławiu trwają zabiegi związane z pielęgnacją murawy i nieco się przedłużyły, klub musiał znaleźć miejsce zastępcze do organizacji meczu. Padło na obiekt w Ząbkowicach Śląskich. Zabiegał o to ponoć sam trener wrocławian. Jacek Magiera bardzo ceni sobie sprawną komunikację z zawodnikami na boisku, a lokalizacja ząbkowickiej murawy w dole powoduje, że warunki akustyczne są wręcz idealne.

Twierdza Srebrna Góra Sp. z o.o poinformowała natomiast, że historyczny obiekt został wpisany na Światową Listę Miejsc Świętych i już informują o pierwszych pielgrzymkach, które od samego rana chcą odwiedzić Srebrną Górę i święte miejsce na twierdzy.

Akademia Sportu Orzeł Ząbkowice Śląskie poinformowała natomiast o nawiązaniu współpracy z trenerem Adamem Nawałką - byłym piłkarzem i selekcjonerem reprezentacji Polski.

GLKS Zamek Kamieniec Ząbkowicki za pośrdenictwem swojego profilu na facebooku poinformował zaś o zmianie nazwy klubu na Kamenz Kamieniec Ząbkowicki, co miało być nawiązaniem do historycznej nazwy miejscowości. W związku z tym aktualizacji od wakacji miałby ulec też herb klubu.

em24.pl

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Twierdza Srebna Góra świętym miejscem, a Stolec z prawami miejskimi, czyli prima aprillisowe żarty

  2021-04-02 08:39:33

  gość: ~cembek

  W Srebrnej Górze postawić jakiś pomnik świętego i kto wie :) ale wtedy za wejscie na twierdze 100 zł i 30 procent dla organizacji kosciolowych a i jeszcze najlepoiej sporzadzic jakas legende o objawieniu i uzdrowieniach to wtedy tlumy pielgrzymow gwarantowane

 • 2021-04-02 14:53:59

  gość: ~Mieszkaniec

  O boże ale śmieszne żarty

 • 2021-04-02 19:28:53

  gość: ~Ja

  @~Mieszkaniec
  Dokładnie xD

 • 2021-04-03 00:53:32

  gość: ~Gość

  ostatnio dodany post

  PROPONUJĘ ZMIENIĆ NAZWĘ "STOLEC"BO ONA SAMA BRZMI JAK ŻART I NIE TRZEBA WCALE PRIMA APRILIS,NO I TAKIM DOPEŁNIENIEM ZYCZENIA BYŁABY RÓWNIEŻ ZMIANA SOŁTYSA KTÓRY NIE WIELE WNOSI W ROZWÓJ WSI.

REKLAMA