Express-Miejski.pl

W Grochowiskach lądował śmigłowiec LPR. Przyleciał do pacjentki zarażonej koronawirusem [foto]

W Grochowiskach lądował śmigłowiec LPR. Przyleciał do pacjentki zarażonej koronawirusem fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Ze względu na brak wolnej karetki do pacjentki zarażonej koronawirusem wysłano helikopter LPR. Pomagali też strażacy. Pacjentka ostatecznie trafiła do szpitala karetką.

Zdarzenie miało miejsce 24 marca po godz. 14 w Grochowiskach (gm. Ząbkowice Śląskie). Śmigłowiec z Opola został zadysponowany do kobiety, u której doszło do pogorszenia się stanu zdrowia. Jako pierwsi na miejscu pojawili się strażacy, którzy początkowo mieli tylko zabezpieczać lądowanie helikoptera. - Po przyjeździe jednostek ratowniczych okazało się, że na miejscu nie było zespołu ratownictwa medycznego, a w mieszkaniu była starsza kobieta zarażona COVID-19, która miała trudności z oddychaniem. Podaliśmy jej tlen, by wspomóc u niej ten proces - informuje Tomasz Antoniszyn z ząbkowickiej straży pożarnej. Chwilę później na miejscu pojawił się Ratownik23 z Opola, który wylądował na pobliskim polu. - Po przylocie helikoptera pacjentka została przekazana zespołowi LPR, który wykonywał dalsze czynności – dodaje strażak.

Dopiero po około godzinie od zgłoszenia na miejscu pojawił się ambulans należący do pogotowia ratunkowego w Ząbkowicach Śląskich. Po konsultacji z załogą LPR, podjęto decyzję o przewiezieniu poszkodowanej drogą naziemną do szpitala. Pacjentka w stanie ciężkim trafiła na oddział covidowy w Kłodzku.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA