Express-Miejski.pl

Przekroczyli prędkość o 73 km/h i blisko 90 km/h. Zatrzymali ich policjanci z grupy „Speed” [video]

Policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy znacznie przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym fot.: screen em24.pl

W ubiegły weekend ząbkowiccy policjanci z grupy „Speed” patrolowali nieoznakowanym radiowozem z videorejestratorem teren sąsiedniego powiatu dzierżoniowskiego. 

Gdy jechali obwodnicą Bielawy zarejestrowali Hondę CRV, której kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 73 km/h. - W obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywała prędkość do 70 km na godzinę 56-latek jechał z prędkością 143 km/h. Dodatkowo wyprzedzał inne samochody na skrzyżowaniu oraz przejściu dla pieszych. Mieszkaniec Dzierżoniowa został ukarany mandatem w wysokości tysiąca złotych, policjanci nałożyli na niego 20 punktów karnych oraz zatrzymali mu prawo jazdy na 3 miesiące - informuje Ilona Golec, oficer prasowy w ząbkowickiej policji.

Kilka godzin później przy opadach marznącego deszczu ze śniegiem kierowca Mercedesa przekroczył dozwoloną prędkość o blisko 90 km/h. - W miejscowości Ratajno, w powiecie dzierżoniowskim, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h 26-latek jechał z prędkością 137 km na godzinę. Kierowca został zatrzymany, ukarany mandatem w wysokości 500 zł oraz nałożono na niego 10 punktów karnych. Obligatoryjnie za to wykroczenie zostało mu zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące - dodaje policjantka.

Kierowcy lekceważąc przepisy ruchu drogowego muszą liczyć się z konsekwencjami szybkiej jazdy. Policjanci przypominają, że jazda z dużą prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, jak również dla innych uczestników ruchu drogowego. - Prędkość to kluczowy czynnik wpływający na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, ma ona także decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru doznanych obrażeń przez uczestników zdarzeń drogowych - kończy Ilona Golec.

Policjanci z ząbkowickiej grupy Speed zatrzymali dwóch kierujących, którzy znacznie przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym:

em24.pl / KPP w Ząbkowicach Śląskich

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Przekroczyli prędkość o 73 km/h i blisko 90 km/h. Zatrzymali ich policjanci z grupy „Speed” [video]

  2021-03-24 16:41:41

  gość: ~Villa

  Skoro dostał mandat, PUNKTY to dlaczego zatrzymali mu prawo jazdy? Ile tych kar za jedno przewinienie?

 • 2021-03-24 16:54:17

  gość: ~Jaa

  @~Villa
  I prawidłowo, takim pajacą powinni jeszcze ryja obić.

 • 2021-03-24 19:32:33

  gość: ~normalny

  nigdy swietym nie byłem i nie bedę, równie zdarzyło mi sie nieznacznie przekroczyć prędkość, ale to co uwiecznili policjanci powinno być 2 razy bardziej karane

 • 2021-03-24 21:08:03

  gość: ~kraka

  inna sprawa ze policjanci zamiast pilnowac porzadku w miejscach gdzie naprawde przekroczenia predkosci moga powodowac oplakane w skutkach konsekwencje to czaja sie tym tajniackim autem na odcinkach niby w terenie zabudowanym gdzie trzy domy na krzyz i rzucaja mandatami za przekroczenie i 20 km na godz

 • 2021-03-25 08:40:13

  gość: ~i wtym

  @~kraka
  i tu jest własnie róznica w mysleniu.... choćby stał i jeden dom, to oznacza żę ktoś tam mieszka i jest realna możliwos ze ktoś z mieszkanów moze pojawic sie na drodze, wiec nalezy taka osobę chronić (tak choćby te jedną )chyba ze chcesz wartościować iż zycie kogoś inne go jest mniej warte niż twoj pospiech...

 • 2021-03-25 12:20:40

  gość: ~kraka

  ostatnio dodany post

  @~i wtym

  rownie dobrze poza terenem zabudowanym moze ktos pojawic sie na drodze wiec argument z totalnej d u py

 • 2021-03-25 09:42:58

  gość: ~brady hartsfield

  Prawko zatrzymali, bo przekroczyli prędkość pow. 50 km/h w terenie zabudowanym. Czasami wystarczy jechać 91 km/h, bo w powiecie w niejednej wsi jest 40 km/h.

REKLAMA