Express-Miejski.pl

Kolejne ofiary internetowych transakcji. Jedna kobieta straciła ponad 200 zł, inna blisko tysiąc zł

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Nie ma tygodnia, żeby na policję nie zgłosiły się ofiary kolejnych internetowych przestępstw. Tym razem swoje pieniądze straciły dwie kobiety.

19 marca na policję zgłosiła się 42-letnia kobieta z gminy Ząbkowice Śląskie, która przez jeden z portali internetowych chciała zakupić kurtkę. - Kobieta przelała na wskazany numer konta 217 zł i nie otrzymała ani zamówionego ubrania, ani też zwrotu gotówki - informuje Ilona Golec, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

Wcześniej ofiarą oszustwa padła też 19-latka z gminy Kamieniec Ząbkowicki. Kobieta zgłosiła się na policję 15 marca. - Z jej informacji wynikało, że nieustalony sprawca doprowadził ją do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w wysokości 936 zł przy zawarciu umowy sprzedaży telefonu komórkowego przez portal internetowy - informuje policjantka. Kobieta  chciała sprzedać telefon, jednak jak się okazało, padła ofiarą oszustwa i tym samym straciła blisko tysiąc złotych. Więcej o oszustwach tą metodą pisaliśmy kilka dni temu w artykule pt. Sprzedajesz na OLX? Bądź czujny! Nie klikaj w nieznajome linki i nie podawaj numeru swojej karty [KLIK]

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA