Express-Miejski.pl

Gmina Bardo utworzy infrastrukturę turystyczno-rekreacyjną na terenach inwestycyjnych

Tereny inwestycyjne gminy Bardo zostaną wzbogacone o infrastrukturę turystyczno-rekreacyjną fot.: UMiG Bardo

Gmina Bardo otrzymała dofinansowanie w wysokości blisko 91.5 tys. zł na realizację projektu pt. „Odpoczywam w Górach Bardzkich”.

Samorząd znalazł się na liście wniosków przeznaczonych  do dofinansowania w ramach ogłoszonego naboru przez Stowarzyszenie Lokalnej Grupy Działania „Qwsi” nr 3/2021– Rozwój ogólnodostępnej niekomercyjnej infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej – Przedsięwzięcie I „Rozwój oferty turystycznej Ziemi Ząbkowickiej”.

Całkowite wydatki kwalifikowalne projektu to 143 799,70 zł, z czego poziom dofinansowania wynosi 63,63 proc. tj. 91 499,00 zł.

Głównym działaniem projektu jest stworzenie nowego punktu odpoczynku w Górach Bardzkich zlokalizowanego przy parkingu powyżej Hotelu Bardo, w którym krzyżuje się wiele szlaków turystyki aktywnej. Jest on licznie uczęszczany przez turystów pieszych czy amatorów turystyki rowerowej. Wielkim atutem tego miejsca jest widok na wspaniałą panoramę Gór Bardzkich oraz bezpośrednie sąsiedztwo parkingu – dzięki czemu bez problemu będą mogli dotrzeć tam również seniorzy.

Operacja będzie polegała na wybudowaniu infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej, która będzie udostępniona nieodpłatnie dla wszystkich turystów i mieszkańców, dostępna całą dobę bez względu na warunki atmosferyczne. Powstaną m.in. dwie zadaszone wiaty w tym jedna z grillem, urządzone palenisko z ławkami, stojaki na rowery, ławostoły, leżaki, tablica informacyjna. Teren będzie zabezpieczony kamerą monitoringową. Podczas wędrówek szlakami pieszymi czy przejeżdżając rowerem będzie można schronić się w razie niepogody i np. przygotować posiłek na grillu umieszczonym w jednej z wiat. O tym projekcie wspominał w rozmowie z nami burmistrz Krzysztof Żegański.

Ponadto budowa nowej infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej na szlakach w Bardzie w dużej mierze poprawi ofertę turystyczną obszaru LGD i uatrakcyjni ją, a także przyczyni się do zwiększonej odwiedzalności przez mieszkańców i turystów z zewnątrz. Ze względu na walory widokowe tego miejsca, stanie się nową atrakcją wartą odwiedzenia i będzie stałym celem wycieczek turystycznych.

Zakończenie realizacji projektu planowane jest na grudzień 2021 roku.

Nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

UMiG Bardo

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Gmina Bardo utworzy infrastrukturę turystyczno-rekreacyjną na terenach inwestycyjnych

  2021-03-19 11:37:12

  gość: ~edek

  Miejsca rekreacji na terenach inwestycyjnych. To tylko w mieście cudów.

 • 2021-03-20 00:41:07

  gość: ~Inspektor erektor

  ostatnio dodany post

  @~edek
  Zależy kto będzie inwestorem. Bo jeśli np ktoś z rodziny zechce w okolicach słynnego sadu czereśniowego albo i w samym sadzie domki rekreacyjne pobudować to jest to inwestycja czy nie?

REKLAMA