Express-Miejski.pl

Kolejni oszukani w internetowym świecie. Stracili po kilka tysięcy złotych

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

W ostatnim czasie na policję znów zgłosiły się osoby z powiatu ząbkowickiego, które padły ofiarami internetowych oszustów i przestępców.

Rekordową kwotę 35 tys. zł stracił 36-letni mężczyzna z powiatu ząbkowickiego, który pobrał na telefon fałszywą aplikację. Miała to być „apka”, która uchroni go przed fałszywym oprogramowaniem i wirusami. W rzeczywistości pozwoliła ona na wyprowadzenie z jego konta sporej sumy oszczędności, ale więcej pisaliśmy o tym już tutaj [KLIK].

Podobny los spotkał 70-letniego mieszkańca powiatu ząbkowickiego, który chciał zakupić bluzę polarową przez portal internetowy. - Nieustalony sprawca za pośrednictwem komunikatora wysłał do niego link. Po kliknięciu w odnośnik przy próbie dokonania zapłaty okazało się, że 70-latek zarejestrował swoją kartę płatniczą i najprawdopodobniej nieświadomie przekazał do niej wszystkie dane. W efekcie z karty zostały pobrane mu środki w kwocie prawie 5 tys. zł - mówi Ilona Golec z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich.

Oszukana została też 32-letnia mieszkanka powiatu ząbkowickiego. Kobieta powiadomiła, że 29-latek z innego województwa oferował w internecie części do samochodu. - Kobieta wpłaciła na wskazane przez niego konto 4 tys. zł za części do samochodu osobowego marki Peugeot i do chwili obecnej nie otrzymała ani części ani zwrotu pieniędzy - dodaje policjantka.

16 lutego na policję przybył mężczyzna, który powiadomił mundurowych, że najprawdopodobniej także i on padł ofiarą oszustwa internetowego. W tym przypadku strata nie była jednak aż tak spora. - 48-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego został doprowadzony do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przez nieznanego sprawcę za pośrednictwem forum. Chodziło o transakcję związaną z zakupem i sprzedażą monet okolicznościowych. Mężczyzna stracił 425 zł - kończy policjantka. 

em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Kolejni oszukani w internetowym świecie. Stracili po kilka tysięcy złotych

    2021-03-04 20:39:57

    gość: ~Mateusz

    ostatnio dodany post

    Dziś miałem podobna sytuacje ktoś się podał za kupca i niby kupił mój przedmiot na olx . Wysłał link do aktywacji. Złodzieje zasrane do roboty a nie okradacie ludzi.

REKLAMA