Kamera łączy w sobie funkcje kamery i mini komputera. Posiada nawet swój własny numer IP. Jej nadrzędnym celem jest rejestrowanie obrazu i przesyłanie go na żywo na urządzenie odbiorcze, zatem możesz śledzić co dzieje się w Twoim domu lub firmie będąc setki kilometrów od tego miejsca fot.: Montersi
Jeśli stoisz przed wyborem monitoringu w domu lub w firmie i nie jesteś pewien jaki system wybrać, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.
Zakładając, że poszukujesz profesjonalnego systemu nie zadowalając się jedynie półśrodkami, zdecydowanie powinieneś wybrać monitoring IP. To najnowocześniejszy i najbardziej funkcjonalny system dostępny na rynku. Wyróżnia się wyjątkową precyzyjnością. Poznaj jego zalety i wady.
Kamera łączy w sobie funkcje kamery i mini komputera. Posiada nawet swój własny numer IP. Jej nadrzędnym celem jest rejestrowanie obrazu i przesyłanie go na żywo na urządzenie odbiorcze, zatem możesz śledzić co dzieje się w Twoim domu lub firmie będąc setki kilometrów od tego miejsca. Wystarczy do tego jedynie dostęp do internetu, smartfon, tablet lub komputer, no i oczywiście hasła dostępu do systemu. Z tym nie będzie większego problemu, gdyż ustalisz je sam.
Rejestratory IP pozwalają również na zapisywanie obrazu, ponieważ posiadają własne wbudowane serwery www i FTP. Dzięki nim możesz również zdalnie programować takie funkcje jak:
- jakość obrazu
- godziny funkcjonowania
- częstotliwość odświeżania
- hasła oraz ograniczenia dostępu
- łączyć funkcje kamer z systemem alarmowym
Kamery IP są narzędziami najbardziej zaawansowanymi jeśli chodzi o technologię. Ich systemy są wyposażone w coś na kształt własnej inteligencji. Pozwalają nie tylko na zapisywanie i archiwizację obrazu, ale również poprzez odpowiednie zaprogramowanie pozwalają oceniać obserwowaną sytuację i reagować. Większość kamer posiada również wejście na kartę micro SD. Kamera wyposażona w taką kartę pamięci może pracować całkowicie samodzielnie, tworząc miniaturowy system monitoringu. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w małym obiekcie typu niewielki sklepik czy kiosk. Większa część kamer i rejestratorów IP posiada wsparcie PoE (Power over Ethernet). Umożliwia to transmisję sygnału użytkowego oraz zasilenie kamer przy pomocy standardowej skrętki komputerowej.
Ogromny wybór kamer oborotowych IP znajdą Państwo w sklepie Montersi.pl [KLIK].
Co to oznacza?
- zmniejszenie ilości przewodów potrzebnych do prawidłowej instalacji
- umożliwienie montażu kamer w miejscach dość nietypowych, do których nie uda się doprowadzić standardowych zasilaczy
- brak jakichkolwiek konfiguracji - switch PoE automatycznie rozpoznaje które kamery podlegają jego zasileniu
System IP zapewnia najnowsze rozwiązania technologiczne i zdecydowanie wyższą rozdzielczość niż np. kamery analogowe. Nie ma jednak systemów doskonałych. Jeśli zdecydujesz się na tańszy, musisz liczyć się z niższą jakością. Jeśli wybierzesz pełen profesjonalizm i wybierzesz rejestratory IP, bądź przygotowany na nieco większy wydatek i to jest największa i chyba jedyna wad tego systemu. Ale warto. Oprócz wspomnianej już rozdzielczości bardzo ważna jest szybkość nagrywania, kompresja, archiwizacja i ewentualny transfer do sieci. System monitoringu IP zapewnia wszystko w najdrobniejszych szczegółach.
Oczywiście do celów bezpieczeństwa. Dobrze zaprogramowana kamera wykryje zdarzenie, które może okazać się dla Ciebie niefortunne bądź też niebezpieczne i Cię o nim powiadomi. Możesz otrzymać wiadomość w formie SMSa, MMSa lub email. Do wiadomości zostanie dołączony fragment nagrania, linku czy kadru w formie pliku jpeg lub innego. Otrzymując ostrzeżenie jesteś w stanie zareagować dużo wcześniej na konkretną sytuację. Czy swoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo swoich bliskich lub pracowników i firmy można przeliczyć na złotówki?
Zastanawiasz się jaką kamerę do monitoringu wybrać? Obrotową, kopułkową, tubową a może termowizyjną? Sprawdź na Montersi.pl.
mat. sponsorowany
REKLAMA
REKLAMA