Express-Miejski.pl

Wady i zalety monitoringu IP

Kamera łączy w sobie funkcje kamery i mini komputera. Posiada nawet swój własny numer IP. Jej nadrzędnym celem jest rejestrowanie obrazu i przesyłanie go na żywo na urządzenie odbiorcze, zatem możesz śledzić co dzieje się w Twoim domu lub firmie będąc setki kilometrów od tego miejsca fot.: Montersi

Jeśli stoisz przed wyborem monitoringu w domu lub w firmie i nie jesteś pewien jaki system wybrać, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Zakładając, że poszukujesz profesjonalnego systemu nie zadowalając się jedynie półśrodkami, zdecydowanie powinieneś wybrać monitoring IP. To najnowocześniejszy i najbardziej funkcjonalny system dostępny na rynku. Wyróżnia się wyjątkową precyzyjnością. Poznaj jego zalety i wady.

Jak działa kamera IP?

Kamera łączy w sobie funkcje kamery i mini komputera. Posiada nawet swój własny numer IP. Jej nadrzędnym celem jest rejestrowanie obrazu i przesyłanie go na żywo na urządzenie odbiorcze, zatem możesz śledzić co dzieje się w Twoim domu lub firmie będąc setki kilometrów od tego miejsca. Wystarczy do tego jedynie dostęp do internetu, smartfon, tablet lub komputer, no i oczywiście hasła dostępu do systemu. Z tym nie będzie większego problemu, gdyż ustalisz je sam.

Rejestratory IP pozwalają również na zapisywanie obrazu, ponieważ posiadają własne wbudowane serwery www i FTP. Dzięki nim możesz również zdalnie programować takie funkcje jak:

- jakość obrazu

- godziny funkcjonowania

- częstotliwość odświeżania

- hasła oraz ograniczenia dostępu

- łączyć funkcje kamer z systemem alarmowym

Kamery IP są narzędziami najbardziej zaawansowanymi jeśli chodzi o technologię. Ich systemy są wyposażone w coś na kształt własnej inteligencji. Pozwalają nie tylko na zapisywanie i archiwizację obrazu, ale również poprzez odpowiednie zaprogramowanie pozwalają oceniać obserwowaną sytuację i reagować. Większość kamer posiada również wejście na kartę micro SD. Kamera wyposażona w taką kartę pamięci może pracować całkowicie samodzielnie, tworząc miniaturowy system monitoringu. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w małym obiekcie typu niewielki sklepik czy kiosk. Większa część kamer i rejestratorów IP posiada wsparcie PoE (Power over Ethernet). Umożliwia to transmisję sygnału użytkowego oraz zasilenie kamer przy pomocy standardowej skrętki komputerowej.

Ogromny wybór kamer oborotowych IP znajdą Państwo w sklepie Montersi.pl [KLIK].

Co to oznacza?

- zmniejszenie ilości przewodów potrzebnych do prawidłowej instalacji

- umożliwienie montażu kamer w miejscach dość nietypowych, do których nie uda się doprowadzić standardowych zasilaczy

- brak jakichkolwiek konfiguracji - switch PoE automatycznie rozpoznaje które kamery podlegają jego zasileniu

Wady monitoringu IP

System IP zapewnia najnowsze rozwiązania technologiczne i zdecydowanie wyższą rozdzielczość niż np. kamery analogowe. Nie ma jednak systemów doskonałych. Jeśli zdecydujesz się na tańszy, musisz liczyć się z niższą jakością. Jeśli wybierzesz pełen profesjonalizm i wybierzesz rejestratory IP, bądź przygotowany na nieco większy wydatek i to jest największa i chyba jedyna wad tego systemu. Ale warto. Oprócz wspomnianej już rozdzielczości bardzo ważna jest szybkość nagrywania, kompresja, archiwizacja i ewentualny transfer do sieci. System monitoringu IP zapewnia wszystko w najdrobniejszych szczegółach. 

Do czego służy monitoring IP?

Oczywiście do celów bezpieczeństwa. Dobrze zaprogramowana kamera wykryje zdarzenie, które może okazać się dla Ciebie niefortunne bądź też niebezpieczne i Cię o nim powiadomi. Możesz otrzymać wiadomość w formie SMSa, MMSa lub email. Do wiadomości zostanie dołączony  fragment nagrania, linku czy kadru w formie pliku jpeg lub innego. Otrzymując ostrzeżenie jesteś w stanie zareagować dużo wcześniej na konkretną sytuację. Czy swoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo swoich bliskich lub pracowników i firmy można przeliczyć na złotówki?

Zastanawiasz się jaką kamerę do monitoringu wybrać? Obrotową, kopułkową, tubową a może termowizyjną? Sprawdź na Montersi.pl.

mat. sponsorowany

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA