Express-Miejski.pl

Pandemia nie powstrzymała organizatorów. WOŚP zagra w sześciu gminach w powiecie

zdjęcie ilustracyjne fot.: pr

W najbliższą niedzielę odbędzie się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sprawdzamy, gdzie będą kwestowali wolontariusze na terenie powiatu ząbkowickiego.

W tym roku po raz pierwszy z orkiestrą zagra sztab utworzony przy Centrum Kultury i Bibliotece w Bardzie. Dla sztabu kwestować będzie 10 wolontariuszy. 31 stycznia będzie można spotkać ich na ulicach Barda, a także okolicznych sołectw. W godz. od 15 do 16.30 w CKiB odbędzie się transmisja z finału, którą będzie można obejrzeć w internecie, m.in. na stronie CKiB.

W Bardzie gra też drugi sztab. Od wielu lat jego szefem jest Marta Ptasińska, która od dwóch lat organizuje finał z Bardzką Pozytywką. - Mamy 17 wolontariuszy, którzy w tym roku z przyczyn pandemii będą kwestować w ograniczonym zakresie – mówi szefowa sztabu – jednak nasze serca są jak zawsze gorące i pozytywnie zakręcone - dodaje. Na licytacjach na allegro wystawione zostały pozyskane przedmioty, licytacje są również na fanpagu WOŚP Bardo na Facebooku. Wśród ciekawych licytacji należy wyróżnić obraz mistrza Michała Rajczakowskiego, obrazek dla maluszków, które dopiero przyszły na świat od Asi Kumeli, 4 vouchery na pyszne pierożki (50 sztuk) od babci Wandzi. Jak co roku z bardzkim sztabem gra pizzeria Verona – 10 zł od każdej zamówionej pizzy właściciele lokalu przekażą na konto fundacji. Nie zabraknie też pysznego chleba od Joanny Sucheckiej-Paszek. W niedzielę sztab zaprasza na koncert on-line Teatru Ruch z DPS Opolnica, który będzie podzielony na fragmenty udostępnione od 14 do 18 na Facebooku. - Warto dodać, iż mieszkańcy DPS są już kolejny raz wolontariuszami WOŚP. Do niedzieli z pewnością pokażą się następne licytacje, więc zapraszamy do śledzenia naszego profilu na Facebooku - dodaje Marta Ptasińska.

gminie Kamieniec Ząbkowicki także będzie można wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. - W tym roku nie chcieliśmy rezygnować z udziału w akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, bo gramy z WOŚP od początku. Ze względu na epidemię i ograniczenia, w tym roku puszek będzie o ponad połowę mniej niż w roku ubiegłym, jednak wierzymy, że nie wpłynie to na sumę środków, jaką uda nam się uzbierać. Wychodzimy z założenia, że dla chcącego nic trudnego i ten kto, będzie chciał bez problemu znajdzie wolontariusza i wrzuci pieniądze do puszki. Łącznie kwestować będzie 20 wolontariuszy. Szukajcie nas na terenie miasta i sołectw w godz. od 10 do 16. Nasze wielkoorkiestrowe konto zasilą także pieniądze z pięciu puszek stacjonarnych - informuje Jolanta Kużdżał, szefowa sztabu, który już tradycyjnie ma swoją siedzibę przy Gminnym Centrum Kultury.

W Złotym Stoku swój aktywny udział w tegorocznym finale WOŚP zadeklarowało 28 wolontariuszy. Na ulicach Złotego Stoku oraz okolicznych wiosek pojawią się oni w godz. od 8 do 16. Konto złotostockiego sztabu WOŚP można także zasilić licytując m.in. step do ćwiczeń, zestaw płyt zespołu „Wesołe Nutki”, vouchery na makijaż okazjonalny wraz z sesją foto, voucher na dziecięcą sesję fotograficzną, maskotkę Osiołka Złotka, tort w kształcie serca czy voucher na zwiedzanie automobilem retro gminy Złoty Stok. Nie brakuje też aukcji z gadżetami WOŚP. Wszystkie dostępne są TUTAJ [KLIK].

Organizatorzy zadbali także o atrakcje towarzyszące. W formie on-line odbędą się trzy bloki koncertów i występów, które będą transmitowane na Facebookowym Profilu Centrum Kultury i Promocji w Złotym Stoku. W pierwszym bloku po godz. 16 zobaczymy grupę Satyryczno-Kabaretową „Coraz bardziej atrakcyjni”, dzieciaki z przedszkola „Bajka”, a także sekcje taneczne oraz wokalne działające przy Centrum Kultury i Promocji. Następnie na scenie wystąpi Alicja Kwaśna, która zaprezentuje taniec orientalny i taniec brzucha. Na koniec odbędzie się koncert zespołu „Bardziej”. Tradycyjnie na godz. 20 zaplanowano „światełko do nieba” w formie pokazu sztucznych ogni na placu przed siedzibą sztabu.

Ziębicki Sztab WOŚP wspierany będzie w tym roku wspierany przez 38 wolontariuszy. Pojawią się oni na terenie całej gminy Ziębice. Pierwszych będzie można spotkać już o 7 rano, ostatni będą na ulicach do godz. 20. Ziębicki sztab także zadbał o organizację aukcji internetowych za pomocą portalu Allegro. Wszystkie dostępne są na koncie Ziębickiego Sztabu WOŚP [KLIK]Wśród licytowanych rzeczy znajdują się m.in. tort od burmistrza Ziębic Mariusza Szpilarewicza, stół do masażu, pakiet pamiątkowy z Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego, torba sportowa marki Puma oraz gadżety WOŚP. - W dniu 29. finału WOŚP odbędą się koncerty on-line, które będą transmitowane w mediach społecznościowych. Finał w Ziębicach zakończy transmisja „światełka do nieba” wykonanego przez Teatr Ognia - informuje Barbara Sawka z Ziębickiego Sztabu WOŚP.

Plany dotyczące organizacji 29. finału w gminie Stoszowice pokrzyżowała nieco epidemia koronawirusa. Każdego roku w przygotowanie finału zaangażowana była społeczność szkolna. W tym roku, ze względu na tryb nauki zdalnej uczniów z klas IV-VIII, działania sztabu ograniczono do minimum. - Mamy tylko 14 wolontariuszy. Będziemy zbierać pieniążki w niedzielę od godz. 8 do 17 na terenie gminy Stoszowice. Przeprowadziliśmy miniaukcje wśród uczniów klas 1-3, które są w szkole i to wszystko, co udało nam się przygotować w tym roku – mówi Aldona Dwornik, szef sztabu ze Szkoły Podstawowej w Budzowie z filią w Grodziszczu, wyrażając jednocześnie nadzieję, że za rok uda się w szkole uda się zorganizować więcej aukcji i imprezy towarzyszące finałowi.

Pandemia skutecznie uniemożliwiła realizację 29. finału WOŚP w gminie Ciepłowody. We wcześniejszych latach głównym organizatorem finałów była społeczność szkolna. W tym roku, ze względu na nauczanie zdalne klas starszych, obostrzenia i tym samym ograniczony kontakt, podjęto decyzję o niepowoływaniu sztabu.

W Ząbkowicach Śląskich formuła 29. edycji finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zmieni się przez panującą pandemię. Nie będzie koncertów i wydarzeń okołofinałowych. Licytacji oraz wolontariuszy z puszkami na ulicach miast jednak nie zabraknie. Więcej informacji o tym, co przygotowano w Ząbkowicach Śląskich w artykule pt. „29. finał WOŚP zbliża się wielkimi krokami. Ząbkowicki sztab w pełnej gotowości”.

Ogólnopolskie hasło tegorocznego finału brzmi: Finał z głową. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

mwinnik / em24.pl

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • (this post was banned by administrator)

  2021-01-28 20:36:22

  gość: ~mieszkaniec

  (this post was banned by administrator)

 • 2021-01-28 21:59:29

  gość: ~heh

  @~mieszkaniec
  sam jesteś bezmózgiem - skoro innych sprowadzasz do swojego poziomu, zwłaszcza tych, których w przeciwieństwie do ciebie stać na bezinteresowność.

 • 2021-01-29 06:31:39

  gość: ~Skks

  @~heh
  Przykre jest to że tyle młodych ludzi robi to bezinteresownie a Owsiak oczywiście musi przytulić nie wiadomo ile.

 • 2021-01-31 14:33:11

  gość: ~pio pio

  @~Skks
  Masz rację idż do Kościoła i lepiej daj na tace księdzu i pochwal się tym ile dałaś/dałeś.a od dzieci się odwal bo nikt ich do tego nie zmusza to jest ich decyzja i ich rodziców że chcą pomagać chorym dzieciom a Księża nie kochają ani dzieci ani kobiet bo Kościół równa się PISowi

 • 2021-01-30 10:10:36

  gość: ~Gjo

  Jaki był koszt zorganizowania poprzedniego finału WOŚP? Ponad cztery miliony złotych. Tak napisano w rozliczeniu , choć trudno to nazwać rozliczeniem, jeśli nie ma na dokumencie podpisu. Ściema wszystkim.

 • 2021-01-31 14:35:21

  gość: ~pio pio

  @~Gjo
  A rozliczasz się z księdzem jak mu dajesz na tace poproś księdza że chcesz od niego fakture za to co wrzuciłeś ndo tacy

 • 2021-01-31 18:36:45

  gość: ~Strajk Kobiet i Jerzy

  ostatnio dodany post

  W tym roku WOŚP gra w tak piosenki Skarbonka & Skrobanka

REKLAMA