Express-Miejski.pl

29. finał WOŚP w gminie Bardo. Na licytacji m.in. obrazy, vouchery i kolacja szefa kuchni [video]

Centrum Kultury i Biblioteka w Bardzie po raz pierwszy gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. 31 stycznia na terenie gminy Bardo pieniądze do puszek będą zbierali wolontariusze. Dziesięciu z nich będzie reprezentowało sztab CKiB fot.: mp

Przed nami 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku po raz pierwszy z orkiestrą zagra sztab utworzony przy Centrum Kultury i Bibliotece w Bardzie.

Dla sztabu kwestować będzie 10 wolontariuszy. 31 stycznia będzie można spotkać ich na ulicach Barda, a także okolicznych sołectw. W godz. od 15 do 16.30 w CKiB odbędzie się transmisja z finału, którą będzie można obejrzeć w internecie, m.in. na stronie CKiB. To ze względu na ograniczenia, które uniemożliwiają przeprowadzenie aukcji w trybie stacjonarnym przy większej ilości osób.

Sztab posiada 3 puszki stacjonarne, które już od miesiąca zapełniane są przez mieszkańców Barda. Znajdują się one w Kwiaciarni Camelia i Sklepie Stokrotka na ul. Głównej oraz w Hurtowni Planeta na ul. Kolejowej. Dla osób chętniej korzystających z wpłat internetowych sztab udostępnił także eSkarbonkę, którą można znaleźć pod tym linkiem: eskarbonka.wosp.org.pl [KLIK]

W programie transmisji na żywo: koncert lokalnych zespołów, konkursy, rozmowy ze specjalistami: pierwsza pomoc przedmedyczna, szczepienia na COVID 19 oraz kwestie bezpieczeństwa w okresie zimowym, konkretnie stosowanie w domach czujek dymu i czadu.

Bardzki sztab planuje także połączenie się on-line ze Sztabem z Tarnowa Podgórnego naszego miasta partnerskiego, co będzie także transmitowane na żywo. Nieco wcześniej niż w większości sztabów, bo o 18.00 będzie światełko do nieba, natomiast nagranie ze światełka opublikujemy o 20.00. Światełko będzie organizowane na stadionie w Bardzie. Na płycie stadionu rozbłyśnie czerwone serce, a następnie w powietrze wystrzelą fajerwerki tzw. ciche.

Sztab CKiB prowadzi już licytacje przedmiotów i usług przekazanych na rzecz WOŚP. Aukcje prowadzone są na Allegro. Wszystkie aukcje znajdują się tutaj [KLIK].

Ponadto CKiB dopinguje w licytacjach poprzez filmy umieszczane na portalach społecznościowych Gminy Bardo nieco bliżej przedstawiając licytowane przedmioty i usługi. 

Informacja o zarejestrowaniu sztabu i kwestie organizacyjne:

Aleksandra Wąsowicz, dyrektor CKiB w Bardzie prezentuje przedmioty wystawione na licytację i zachęca do udziału w aukcjach:

CKiB w Bardzie

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA