Express-Miejski.pl

Wspaniała zima w Twierdzy Srebrna Góra!

Twierdza Srebrna Góra fot.: Twierdza Srebrna Góra

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Już trochę zapomnieliśmy ile frajdy może dawać śnieżna zima – i to zarówno najmłodszym, jak i tym trochę starszym. 

To już nie te czasy, gdy po wyjściu z domu mogliśmy oddać się białemu szaleństwu. Śniegu jest jak na lekarstwo. Na szczęście są w naszej okolicy miejsca, gdzie można odnaleźć prawdziwą zimę, pozjeżdżać na sankach, a przy tym zwiedzić ciekawy obiekt i poznać historię regionu. Tak, to właśnie Twierdza Srebrna Góra!

Twierdza Srebrna Góra to największa górska fortyfikacja w Europie. I właśnie górska lokalizacja sprawia, że każda pora roku jest tam wyjątkowa. Wiosna jest pełna zieleni, lato – słońca, jesień zachwyca barwą kolorów, a zima? Zima jest taka, jaka być powinna! Taka, za jaką wielu z nas tęskni. Na plus jest także to, że Twierdza Srebrna Góra jest dość łatwo dostępna. Nie trzeba mieć dużej wprawy w zdobywaniu górskich szczytów. Jest to idealne miejsce na rodzinne wycieczki – również zimą. I jeśli już się zdecydujecie na odwiedzenie fortyfikacji (a wierzymy, że tak będzie) warto wziąć ze sobą sanki.

– W naszej twierdzy mamy podejście, które idealnie nadaję się do zjazdów na sankach – mówi jednej z przewodników. – Odwiedzający skrzętnie to wykorzystali. I trzeba przyznać, że nie tylko dzieci miały wiele frajdy - dodaje.

Mówiąc o Twierdzy Srebrna Góra, nie można pominąć wspaniałych widoków, które co prawda zachwycają o każdej porze roku, jednak to zimą towarzyszy im swego rodzaju magia. Zaśnieżone szczyty po kres horyzontu – jak byśmy przenieśli się do krain znanych z książek naszego dzieciństwa.

A jak dodamy do tego jeszcze ciekawą historię, możliwość zwiedzenia fenomenalnego zabytku, który już jest Pomnikiem Historii, to – bez dwóch zdań – mamy mieszankę idealną. Idealną, by świetnie spędzić czas.

– U nas jest bezpiecznie! Przestrzeni jest dużo i swobodnie można się poruszać. Przestrzegamy wszelkich obostrzeń. Zachęcamy do odwiedzin – teraz, w trakcie ferii, ale i później. Jesteśmy czynni codziennie w godzinach 10.00-17.00 – mówi Emilia Pawnuk, prezes Twierdza Srebrna Góra.

A jeśli ktoś chciałby zakończyć ferie z mocnym przytupem, to warto wziąć udział w Nocnym Zwiedzaniu Twierdzy Srebrna Góra. Najbliższe odbędzie się już 16 stycznia. Szczegóły na stronie www.forty.pl lub na profilu facebookowym twierdzy.

Twierdza Srebrna Góra

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA