Express-Miejski.pl

Orszakowy Challenge Kolędowy. Uczniowie, nauczyciele, urzędnicy i księża zaśpiewali kolędę [video]

Orszakowy Challenge Kolędowy w wykonaniu uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. KEN w Bardzie fot.: mp

Od kilkunastu lat 6 stycznia w całym kraju organizowane są Orszaki Trzech Króli. W tym roku, ze względu na obostrzenia, barwne pochody ulicami miast zostały odwołane.

Aby jednak podtrzymać tradycję i przypomnieć mieszkańcom o wizycie trzech króli u narodzonego Jezusa, fundacja pn. Orszak Trzech Króli daje cztery możliwości uczczenia tego dnia.

Pierwszą z nich są mini-orszaki”. - Zamiast jednego dużego wydarzenia w mieście, można zorganizować mniejsze, np. w parafii, w domach kultury, czy szkołach w postaci jasełek lub spotkania kolędowego - zachęca Piotr Giertych, przewodniczący fundacji.

Drugi pomysł to spacer orszakowy po trasie, którą dotychczas przechodzono. - Poszczególne rodziny mogą przejść tę trasę, wykonując specjalne zadania i poznając historię Trzech Króli - dodaje Giertych.

Trzecia propozycja nawiązuje do starej tradycji spotkań w rodzinach czy salach parafialnych, podczas których wspólnie śpiewano kolędy. Nazwano ją „orszak kolęd”.

Natomiast czwarty pomysł to „orszakowy challenge kolędowy”. Fundacja zachęca do śpiewania kolęd w domu lub szkołach i wysyłania apelu do innych o dołączenie od „łańcuszka”.

Jako jedni z pierwszych do akcji włączyli się uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Komisji Edukacji Narodowej w Bardzie.

Orszaki Trzech Króli w gminie Bardo odbywają się nieprzerwanie od 9 lat. Jest ona jedną z pierwszych gmin w Polsce, które przyłączyły się do akcji zapoczątkowanej w Warszawie. 6 stycznia 2021 roku orszak już po raz dziesiąty miał wystartować z ul. Skalnej i przejść ulicami miasta. Niestety z powodu pandemii nie będzie to możliwe.

W związku z tym organizatorzy bardzkiego orszaku przystapili do Orszakowego Challengu Kolędowego i po krótkim występie do wyzwania nominowali urzędników z bardzkiego magistratu. Ci odpowiedzieli już kolędą, a kolejną nominację przekazali księżom z Zakonu Redemptorystów w Bardzie oraz pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej w Bardzie.

 - Zachęcamy do jak najszerszego udziału w challengu i podejmowaniu wyzwań. Im więcej instytucji, grup formalnych i nieformalnych, a nawet rodzin, włączy się w tę inicjatywę, tym większy będzie nasz udział w jubileuszowym X Orszaku Trzech Króli w Bardzie - mówi Beata Szewczyk, współorganizatorka wcześniejszych edycji Orszaku Trzech Króli w Bardzie.
 
Challengowy Orszak w wykonaniu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Komisji Edukacji Narodowej w Bardzie:
 

Odpowiedź urzędników z Urzędu Miasta i Gminy w Bardzie:

Kolęda w wykonaniu księży redemptorystów z Barda:

em24.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Orszakowy Challenge Kolędowy. Uczniowie, nauczyciele i urzędnicy zaśpiewali kolędę [video]

  2021-01-05 10:00:42

  gość: ~Dyrygent

  Nawet w Ząbkowicach było słychać.

 • 2021-01-07 19:27:57

  gość: ~Chudy

  ostatnio dodany post

  Ci w czarnych sukienkach, to pewnie 500 kg +

REKLAMA