Express-Miejski.pl

Koronawirus: Nowy sposób raportowania, szczątkowe dane. Szesnaście nowych przypadków, dwa zgony

zdjęcie ilustracyjne fot.: freepik

Ruszyła strona internetowa prezentująca codzienne raporty zakażeń koronawirusem od poziomu danych ogólnopolskich do poziomu danych powiatowych.

Prezentowane dane, podobnie jak codzienne poranne raporty Ministerstwa Zdrowia, pochodzą z systemu EWP. Jak informuje resort zdrowia, strona będzie stopniowo uzupełniana o dane historyczne oraz bieżące wykresy prezentujące przebieg epidemii.
 
Niestety, prezentowane na niej dane na informują nas tylko o:
 • dziennych przypadkach zakażeń na terenie poszczególnego powiatu,
 • liczbie nowych zakażonych w przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców
 • liczbie zgonów w ciągu ostatniej doby z podziałem na osoby, które miały choroby współistniejące, jak i te, które takowych nie posiadały.
W systemie, przynajmniej na razie, nie widnieją informacje dotyczące liczby zakażonych od początku epidemii na terenie poszczególnych województw czy powiatów, brak jest też danych o liczbie ozdrowieńców, ogólnej liczbie zgonów oraz osób przebywających na kwarantannie. Dotychczas takie informacje można było uzyskać z komunikatów prezentowanych przez wojewodę oraz stacje sanitarno-epidemiologiczne.

Z danych opublikowanych w raporcie na dzień 25 listopada (godz. 10) wynika, że w ciągu ostatniej doby w całym kraju zanotowano 15 362 przypadki zakażeń koronawirusem, z czego 674 osoby zmarły522 z nich posiadały choroby współistniejące. 

Na Dolnym Śląsku dodatni wynik testu w kierunku SARS-CoV-2 otrzymało 825 kolejnych osób. Liczba przypadków śmiertelnych wyniosła 37, z czego 16 osób miało choroby współistniejące.

W powiecie ząbkowickim minionej doby odnotowano sześć nowych przypadków zakażeń koronawirusem, co daje statystyczny wynik 0.93 osoby na 10 tys. mieszkańców. Na szczęście wśród osób zmarłych nie było żadnej z terenu powiatu.

Dzień wcześniej (24 listopada) odnotowano 10 nowych przypadków wśród mieszkańców powiatu ząbkowickiego (1.71 osoby w przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców) i niestety dwa zgony. Obie osoby, które zmarły miały choroby współistniejące. 

Dane opublikowane 24 listopada (powiat ząbkowicki):

 

Liczba nowych przypadków:

10
Liczba nowych przypadków w przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców: 1.71
Liczba nowych zgonów: 2

Przypadki śmiertelne w wyniku COVID-19:

0

Przypadki śmiertelne w wyniku chorób współistniejących:

2

Dane opublikowane 25 listopada (powiat ząbkowicki):

 

Liczba nowych przypadków:

6
Liczba nowych przypadków w przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców: 0.93
Liczba nowych zgonów: 0

Przypadki śmiertelne w wyniku COVID-19:

0

Przypadki śmiertelne w wyniku chorób współistniejących:

0

em24.pl / Ministerstwo Zdrowia

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Koronawirus: Nowy sposób raportowania, szczątkowe dane. Szesnaście nowych przypadków, dwa zgony

  2020-11-25 21:27:43

  gość: ~autor

  dzisiaj ponownie,lewactwo w Brukseli,rozmawiało o Polsce bez Polski,prawie nikt w Polsce nie wie co to znaczy słowo-praworządność-od którego zależy,przyznanie Polsce wynegocjowanych w lipcu funduszy,,wtedy nikt nie mówił,że będą jakieś warunki otrzymania tych kwot,ale nagle,prezydencja niemiecka,zarządała i poleciła Polsce,że jak nie będzie --praworządności--to zapomnijcie o -ojro-i najwięksi demokraci w Europie-Niemcy-zaczeły z nami jechać,całe lewactwo w Polsce piszczy,wyje,ujada....w obronie-praworządności-zadałem sobie trud,i poszukałem w kilku wydawnictwach,co znaczy owo słowo--praworządność--a więc objaśniam,,chcecie-ojro-od Niemiec to są te warunki--musicie w szybkim czasie wprowadzić walutę euro,dalej,musicie szybko wprowadzić legalizację małżeństw homoseksualnych i adopcji przez nich dzieci,eutanazja na życzenie,aborcja w każdym miesiącu na życzenie,przyjęcie w szybkim czasie tysiące islamistów,burzyć i palić kościoły,tzw.-wychowanie seksualne-od wieku przedszkolnego i wiele jeszcze innych zbrodniczych poleceń,,to teraz mam kilka pytań,--po co nam Konstytucja,po co Prezydent po co rząd,sejm, wybory,jak i tak na koniec jakiś z Brukseli,zadecyduje jak ma być w Niepodległym Suwerennym Kraju???już p.p.Balcerowicz,Lewandowski sprzedali gospodarkę Niemcom,a teraz dzięki Tuskowi,który otrzymał 3 najważniejsze odznaczenia niemieckie,kumple Tuska zgadzają się na odebranie Polsce-Niepodległości i Suweręnności--wierzę,w to że Niemcom,nie uda się Polski podporządkować i zniewolić,za szantaż z należnymi nam środkami,bez żadnego szantażu

 • 2020-11-25 22:19:21

  gość: ~utero

  @~autor
  Unia Europejska już dawno przestała być tą Unią do której wchodziliśmy.Teraz to jest komuna europejska.Kiedyś z Moskwy nadchodziły grożby tak teraz nadchodzą z Brukseli.Próbują narzucić nam swój zgniły światopogląd oraz ideologie według których mamy żyć.Zapytajcie rodowitego Francuza,Holendra,Niemca,Szweda co lewackie rządy zgotowały w ich krajach jak wygląda ich życie w multikulturowych strukturach i co na prawdę sądzą o dzisiejszej uni europejskiej.

 • 2020-11-26 09:12:16

  gość: ~Mo 2

  @~autor
  Poza tym u Ciebie w domu wszyscy zdrowi?

 • 2020-11-26 09:51:34

  gość: ~Europejczyk

  @~autor
  Ludzie z tak ograniczonym i zaściankowym światopoglądem nie powinny się publicznie wypowiadać

 • 2020-11-26 16:03:56

  gość: ~S8

  ostatnio dodany post

  @~Europejczyk
  Sam powinieneś mieć zakaz wypowiedzi... taka prawda że unia to zło

 • 2020-11-26 09:11:33

  gość: ~xxxx

  Kolejna pisowska sciema. Fałszowanie wyników. No chyba, że wirus już jest w odwrocie.

REKLAMA