Express-Miejski.pl

Witaj w Ząbkowicach – zamelduj się, zamieszkaj i otrzymaj pakiet promocyjny [video]

grafika ilustracyjna fot.: UM Ząbkowice Śląskie

Gmina Ząbkowice Śląskie rozpoczyna projekt pn. „Witaj w Ząbkowicach”. Zachęca w nim wszystkich, aby zameldowali się na pobyt stały w  gminie i w niej rozliczali podatki.

- Im większe wpływy z podatków, tym więcej dróg i chodników wyremontujemy, tym więcej nowego sprzętu przekażemy do szkół, tym więcej inwestycji będziemy mogli zrealizować. Każdy, kto od dziś zamelduje się na terenie Gminy Ząbkowice Śląskie, otrzyma pakiet powitalny, na który składają się: karnet na kryty basen, saunę oraz siłownię w Hali Słonecznej, miesięczny bilet na przejazdy Ząbkowicką Komunikacją Publiczną, zaproszenie na wybrane wydarzenie kulturalne oraz zestaw gadżetów promocyjnych - informują ząbkowiccy urzędnicy.

Dlaczego warto to zrobić? Bo Gmina Ząbkowice Śląskie to miejsce atrakcyjne do zamieszkania. Świadczy o tym chociażby ponad 140 sprzedanych przez gminę działek pod budownictwo jednorodzinne, m.in. na Osiedlu Owocowym, a przecież nie liczymy w tym tych działek, które zostały sprzedawane w obrocie prywatnym. Prywatni deweloperzy stawiają kolejne bloki wielorodzinne oraz osiedla mieszkaniowe, w których z reguły  już na początku budowy mieszkania są wyprzedane. 

Gmina Ząbkowice Śląskie to nie tylko atrakcyjnie zlokalizowane działki w dobrych cenach. To również miasto dające wiele możliwości dla dzieci, młodzieży, seniorów i całych rodzin. Gmina Ząbkowice Śląskie ma halę sportową, kryty basen, zrewitalizowany park miejski im. Sybiraków, zakończyliśmy także rewitalizację dwóch kolejnych – przy stadionie i za wiaduktem. W gminie działa tez wiele podmiotów prywatnych z szeroką ofertą sportową i kulturalną.  Mieszkając w naszej gminie można korzystać z centrum fitness, z sukcesami działają tutaj m.in.  szkoła tańca, szkoła gimnastyki artystycznej, szkółki piłkarskie,. Gmina dofinansowuje działalność kulturalną i sportową, dzięki czemu oferta stowarzyszeń i klubów sportowych może być naprawdę szeroka i atrakcyjna.

W Gminie Ząbkowice Śląskie funkcjonuje także dzienny dom opieki Senior +, prężnie działa Uniwersytet Trzeciego Wieku i inne organizacje zrzeszające seniorów.

Każde dziecko ma także zapewnione miejsce w przedszkolu, a wyżywienie w naszych szkołach i przedszkolach należy do najtańszych w regionie i to przy zachowaniu najwyższej jakości tych posiłków. W Gminie Ząbkowice Śląskie nie ma problemów jak w innych gminach, gdzie rodzice często musieli stać w kolejkach, nie wiedząc czy dla ich dziecka będzie miejsce w przedszkolu. Rozszerzamy także stale ofertę żłobka publicznego, w którym mamy już ponad 100 miejsc.

Dowóz dzieci do szkół zapewnia Ząbkowicka Komunikacja Publiczna – 7 nowoczesnych autobusów hybrydowych marki Solaris Urbino, które obsługują wszystkie miejscowości w naszej gminie. ZKP została uruchomiona 1 września 2020 roku – to kolejny projekt zrealizowany przez naszą gminę, który pozwolił zrobić nam krok do przodu i jeszcze mocniej pokazać, że Ząbkowice Śląskie są liderem w naszym regionie.

 Witaj w Ząbkowicach - Tutaj chce się żyć:


UM Ząbkowice Śląskie

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Witaj w Ząbkowicach – zamelduj się, zamieszkaj i otrzymaj pakiet promocyjny [video]

  2020-11-16 21:50:05

  gość: ~Ja

  A na co tu przyjeżdżać skoro nie ma pracy

 • 2020-11-17 05:50:47

  gość: ~Zjsj

  Zakładam że z pracą też nie ma problemu w Ząbkowicach?

 • 2020-11-22 13:59:48

  gość: ~hwdo

  praca tak w LG pod wrocławiem z darmowym dojazdem, to około 60 kilometrów i godzina jazdy, nie dajcie się wkręcić, to miasto ludzi umarłych sama starość totalna padaczka, zbliżają się święta nawet porządnie udekorować miasteczka nie potrafią, i nie basen tylko mini basen, komunikacja miejska przewożąca 20 pasażerów na 200 kilometrów dziennego przebiegu

 • 2020-11-22 14:02:28

  gość: ~hwdo

  jaja sobie robicie, miasto ludzi umarłych, nic się nie dzieje, wszędzie ale nie w tej dziurze

 • 2020-11-23 07:14:47

  gość: ~xxxx

  ostatnio dodany post

  @~hwdo
  Mieszkasz tu ? Jak tak to wypier.alaj.

REKLAMA