Express-Miejski.pl

Konkurs „Aktywne sołectwo 2020”. Znamy najlepszych

zdjęcie archiwalne fot.: em24.pl

29 października odbyło się posiedzenie komisji powołanej przez Zarząd Powiatu Ząbkowickiego w celu oceny wniosków, które wpłynęły do konkursu „Aktywne sołectwo 2020”.

Organizatorem konkursu od lat jest Powiat Ząbkowicki, a trzy najlepsze sołectwa każego roku mogą liczyć na bony finansowe. Nagroda dla najaktywniejszego z nich wynosi 3 tys. zł. Pozostałe otrzymują kolejno 2 tys. zł i 1.5 tys. zł. Bony lokalna społeczność może przeznaczyć na zakup towarów i usług na rzecz sołectwa.
 
Ocenie komisji podlegały między innymi działania społeczne i kulturalne sołectw na rzecz wsi i jej mieszkańców w przeciągu ostatniego roku - od 1 sierpnia 2019 roku do 1 sierpnia 2020 roku. W ubiegłych latach laureatów poznawaliśmy podczas dożynek gminno-powiatowych. W tym roku, ze względu na epidemię ogłoszenie wyników nastąpiło w formie elektronicznej.
 
Najwyższą notę punktową otrzymało sołectwo Brodziszów (62 punkty) i to ono otrzymuje główną nagrodę - bon o wartości 3 tys. zł. Drugie miejsce zajęło sołectwo Stoszowice (61 punktów) i w nagrodę otrzymało bon o wartości 2 tys. zł., a trzecie miejsce powędrowało do sołectwa Opolnica (47 punktów), które może cieszyć się z bonu bon na kwotę 1.5 tys. zł.
 
Regulamin konkursu wraz z [rzyjętymi kryteriami do oceny dostępny jest tutaj [KLIK].

em24.pl

11

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA