Express-Miejski.pl

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne: Zgłoś swoje uwagi

zdjęcie ilustracyjne fot.: freepik

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne to instrument, dzięki któremu samorządy z regionu będą mogły jeszcze skuteczniej realizować inwestycje wspierane ze środków unijnych.

Stworzenie ZIT ma być pomocą dla mniejszych ośrodków miast i wsi południa Dolnego Śląska i narzędziem służącym do eliminacji powiększającej się dysproporcji między małymi miejscowościami, a aglomeracjami takimi jak Wrocław czy Legnica. Dużym miastom udaje się pozyskać nieporównywalnie większe pieniądze z Unii Europejskiej na inwestycje, gdyż mają one fundusze aby z zebranych podatków wpłacić ogromne wkłady własne wynoszące nawet 20 proc. całości inwestycji. Małe gminy i miejscowości ze względu na mniejsze dochody nie mogą samodzielnie realizować większych inwestycji. Przystąpienie do wspólnej strefy ZIT jako jeden obszar inwestycyjny, zwiększy tę możliwość.

Samorządy z powiatu ząbkowickiego należą do Południowego Obszaru Funkcjonalnego Inwestycji Terytorialnych wspólnie z gminami z powiatu dzierżoniowskiego i kłodzkiego. 

W związku z realizacją projektu samorządy zapraszają mieszkańców do zgłaszania uwag i opinii do Zarysu Planu Działań Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Południowego Obszaru Funkcjonalnego, który został opracowany na wniosek Zarządu Województwa Dolnośląskiego oraz w związku z przygotowaniami jednostek samorządu terytorialnego do uruchomienia nowego okresu programowania Unii Europejskiej 2021 – 2027.

Uwagi i opinie można zgłaszać w terminie do 30 listopada za pośrednictwem formularza internetowego, który znajduje się TUTAJ [KLIK].

em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Zintegrowane Inwestycje Terytorialne: Zgłoś swoje uwagi

    2020-11-18 15:53:30

    gość: ~rosinska

    ostatnio dodany post

    Skonczcie,,skurwysyny,,Z,,tym,,konwowirusem,,bo,,w,,niego,,nie,,wierze

REKLAMA