Express-Miejski.pl

Wrzucaj nakrętki, pomagaj dzieciom. Serca Wsparcia stanęły w Kamieńcu Ząbkowickim

Serce wsparcia stanęło przy dwóch przedszkolach znajdujących się w Kamieńcu Ząbkowickim. Na zdjęciu serducho zlokalizowane przy Przedszkolu Samorządowym nr 2 fot.: mat.pras.

Przy przedszkolach w Kamieńcu Ząbkowickim stanęły metalowe serca na nakrętki. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na leczenie dzieci.

Nakrętki wrzucane do serc powinny być plastikowe. Ich kształt nie ma znaczenia. Po zapełnieniu serc kilogramy nakrętek będą oddawane do punktu skupu, a otrzymane za nie pieniądze początkowo trafią do gminy. - W momencie, gdy będziemy mieli uzbieraną określoną ilość pieniędzy, zostaną one przekazane na potrzeby dzieci z naszej gminy, których leczenie będzie wymagało wsparcia finansowego - wyjaśnia Marcin Czerniec, wójt Kamieńca Ząbkowickiego.

Serca stanęły przy Przedszkolu Publicznym nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim (ul. Złotostocka 23) i Przedszkolu Samorządowym nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim (ul. Kolejowa 84)- Mamy i my długo wyczekiwane serducho. Zapraszamy wszystkich rodziców, dzieci z przedszkola nr 2, dzieci uczęszczające na plac zabaw, a także wszystkich chętnych  do niesienia pomocy innym - mówią pracownicy placówki.

Wykonawcą serc jest Zakład Ślusarski Krzysztof Lica z miejscowości Rytel. Koszt produkcji jednego pojemnika wynosi niespełna 2 tys. zł.

em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Wrzucaj nakrętki, pomagaj dzieciom. Serca Wsparcia stanęły w Kamieńcu Ząbkowickim

    2020-11-05 17:19:28

    gość: ~Mieszkanka

    ostatnio dodany post

    Super. Brawo :)

REKLAMA