Express-Miejski.pl

20. sesja Rady Miejskiej w Złotym Stoku

20. sesja Rady Miejskiej w Złotym Stoku fot.: UM Złoty Stok

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

29 października odbyła 20. sesja Rady Miejskiej w Złotym Stoku prowadzona przez przewodniczącą Elżbietę Ruszkowską.

W obradach uczestniczyli Grażyna Orczyk - burmistrz Złotego Stoku, Irena Biskupska - skarbnik, Mirosława Słowiak - sekretarz oraz sołtysi. Na początku obrad radni zapoznali się z informacją o stanie realizacji zadań oświatowych gminy Złoty Stok w roku szkolnym 2019/2020, którą przedstawiły Mirosława Słowiak i Agata Pawłowska Król - dyrektor szkoły podstawowej w Złotym Stoku.

W dalszej części obrad radni podjęli uchwały m.in. w sprawie: określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości i ustalenia wysokości stawek podatku od środków transportowych obowiązujących na terenie gminy Złoty Stok od 1 stycznia 2021 r., przyjęcia programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2021 rok oraz zmian w budżecie gminy.

W sprawach różnych Grażyna Orczyk przedstawiła sprawozdanie z pracy urzędu miejskiego i burmistrza oraz poinformowała, że w wyniku rozprawy w sprawie skargi złożonej przez gminę Złoty Stok na decyzję Wojewody Dolnośląskiego z dnia 29 listopada 2019 r. w przedmiocie zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę stacji bazowej telefonii komórkowej, Sąd Administracyjny we Wrocławiu odroczył wydanie wyroku do 10 listopada.

em24.pl / gmina Złoty Stok

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • 20. sesja Rady Miejskiej w Złotym Stoku

  2020-11-02 20:37:33

  gość: ~Platforma Czajkowska

  To co , drodzy strajkujący. Strajk Kobiet jest za adopcją dzieci przez osoby LGBT + Wy też?

 • 2020-11-03 18:33:46

  gość: ~mieszkaniec

  ostatnio dodany post

  a p.skarbnik,bierze emeryturę ok.5 tys.zł mies.i dalej pełny etat w urzędzie???mieszkańcy proszą p.burmistrz o wyjaśnienia,ale p.Grażynka jest głucha na odpowiedż,albo następna kumpelka p.burmistrz .p.Ela emerytowana nauczycielka,też ciepła fucha za 4 tys.zł,mies.a już prawie była na emigracji,a teraz bierze szmal z PiS-owskiej dyktatury???wy jesteście Polakami????

REKLAMA