Express-Miejski.pl

50-latek stracił przytomność na singletracku

zdjęcie ilustracyjne fot.: Free Photos via Pixabay

Mężczyzna poruszał się rowerem po szlaku rowerowym. Zatrzymał jednoślad po czym zasłabł, upadł na ziemię i stracił przytomność. 

Do zdarzenia doszło 17 października po godz. 12.30 na jednej ze ścieżek rowerowych typu singletrack w Srebrnej Górze. Służby ratunkowe zostały powiadomione przez kolegów, którzy jechali z poszkodowanym rowerzystą. - W chwili dotarcia straży pożarnej i zespołu ratownictwa medycznego do miejsca zdarzenia, mężczyzna był przytomny, z zaburzeniami świadomości - informuje Sławomir Sobieraj z ząbkowickiej straży pożarnej.

Ze względu na ciężkie warunki terenowe czas zlokalizowania miejsca zdarzenia i dotarcia do osoby poszkodwanej był znacznie wydłużony. 50-latek znajdował się 500 metrów od miejsca zatrzymania pojazdów służb ratunkowych. Strażacy musieli przejść pieszo pod górę ze sprzętem. Na miejsce zdarzenia po chwili dotarła także grupa Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Wałbrzycha, która zabezpieczała odbywający się w Srebrnej Górze bieg górski i również otrzmała informacje o zdarzeniu.

- Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zlokalizowaniu wraz z zespołem ratownicwa medycznego osoby poszkodowanej na singletracku. Następnie 50-latka zabezpieczono na noszach płachtowych i przetransportowano quadem z przyczepką, przybyłej na miejsce grupy GOPR, na miejsce postoju ambulansu - dodaje strażak. Rowerzysta został przetransportowany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala w celu przeprowadzenia dalszych badań.

Na miejscu działania prowadzili strażacy-zawodowcy z Ząbkowic Śląskich, strażacy-ochotnicy z Budzowa, zespół ratownictwa medycznego oraz grupa Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA