Express-Miejski.pl

Gminny Dzień Edukacji Narodowej w Ząbkowicach Śląskich [foto]

Gminny Dzień Edukacji Narodowej w Ząbkowicach Śląskich fot.: UM Ząbkowice Śląskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

14 października w kawiarni Ząbkowickiego Ośrodka Kultury odbył się Gminny Dzień Edukacji Narodowej w Ząbkowicach Śląskich.

Akademię uświetnił występ dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ząbkowicach Śląskich. Burmistrz Marcin Orzeszek wspólnie z Andrzejem Dominikiem przewodniczącym Rady Miejskiej w Ząbkowciach Śląskich oraz Januszem Labokiem - przewodniczącym Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Gminy, wręczyli podziękowania i nagrody nauczycielom. 

Burmistrz w swoim wystąpieniu podziękował nauczycielom, dyrekcji oraz pracownikom szkół i przedszkoli za ich trudną i odpowiedzialną pracę. - Dziękuję nauczycielom, pracownikom placówek oświatowych oraz wszystkim osobom związanym z oświatą za codzienną pracę u podstaw z naszą młodzieżą i dziećmi. Ważne są pomoce naukowe, nowoczesne gabinety dydaktyczne oraz wyremontowane budynki, ale bez Was, bez Waszej życzliwości i pasji niewiele by to wszystko znaczyło - mówił Marcin Orzeszek.

W tym roku budżet oświaty w gminie Ząbkowice Śląskie to około 33 mln zł, a subwencja otrzymywana z budżetu państwa wynosi 14 mln zł. Brakujące 19 mln zł daje ząbkowicka gmina. Od 1 września nauczyciele otrzymali także podwyżki. 

em24.pl / gmina Ząbkowice Śląskie

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Gminny Dzień Edukacji Narodowej w Ząbkowicach Śląskich [foto]

  2020-10-15 15:00:29

  gość: ~pytanie

  Za co te podwyżki, przecież kilka miesięcy przesiedzieli w domu?

 • 2020-10-15 20:00:53

  gość: ~bb

  @~pytanie
  w domu też pracowali ..., ale skoro przemęczyłaś/przemęczyłaś się wykonując zadania za swoją księżniczkę lub księcia - to twój problem. Skoro wychowujesz sobie lenia, to ponoś teraz skutki swojej głupoty

 • 2020-10-17 14:40:36

  gość: ~anonim

  ostatnio dodany post

  @~bb
  Z tym lenistwem to też kłopot bo człowiek jak głodny to nie chce robić bo głodny, a jak się naje to zaraz by spał.

REKLAMA