Express-Miejski.pl

Plastikowe nakrętki nadzieją na powrót do zdrowia. W Ziębicach stanęło serce wsparcia

Plastikowe nakrętki nadzieją na powrót do zdrowia. W Ziębicach stanęło serce wsparcia fot.: UM Ziębice

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Niewiele ponad tydzień potrzebowali mieszkańcy gminy Ziębice, aby zapełnić nakrętkami Ziębickie Serce Wsparcia i pomóc osobom, które walczą o lepsze jutro.

Nakrętki wrzucane do czerwonego, metalowego pojemnika w kształcie serca, które od kilku dni znajduje się przed siedzibą Urzędu Miejskiego w Ziębicach, przekazywane są na rzecz mieszkanców ziębickiej gminy, którzy na co dzień borykają się z przeciwnościami losu i zmagają z chorobami. 
 
- Na początek nakrętki będą trafiać do Pani Ani, która w listopadzie 2019 roku uległa wypadkowi samochodowemu, w wyniku którego zapadła w śpiączkę. Pani Ania mozolnie walczy o powrót do zdrowia. Do tego niezbędna jest jej kosztowna rehabilitacja. Przynoszone przez Państwa nakrętki pozwolą ją sfinansować - czytamy na stronie ziębickiego urzędu.
 
W niewiele ponad tydzień pojemnik został praktycznie zapełniony, a pomysł umiejscowienia takiego serca w Ziębicach spotkał się z dużą aprobatą społeczeństwa. Podobna inicjatywa od kilku tygodni dużym zainteresowaniem cieszy się również w Dzierżoniowie. Może czas na kolejne gminy?

em24.pl

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Plastikowe nakrętki nadzieją na powrót do zdrowia. W Ziębicach stanęło serce wsparcia

  2020-09-18 13:21:45

  gość: ~Zxcv

  Czekam na takie serce w rynku w Ząbkowicach. Panie Burmistrzu na pewno to nie tak duży koszt. Latarnie na 1 maja nie świecą się już przed 6 rano, że potrącić można kogoś na pasach pod Aldikiem to na takie serce powinno starczyć. Pozdrawiam

 • 2020-09-18 20:30:44

  gość: ~Marta

  Również czekam na takie serce w Ząbkowicach :) myślę że znalazłoby się wielu chętnych,którzy wrzucaliby nakrętki w serce zamiast wyrzucać do śmieci..... więc czekamy:) a może np zamiast serca coś w stylu mini krzywej wieży?

 • 2020-09-19 15:59:19

  gość: ~Kasia

  Czekam na takie serce w Ciepłowodach.

 • 2020-09-19 17:57:16

  gość: ~to nie takie proste

  Serce postawić to jedno ale wywozić z niego zakrętki i zbierać do tira, wywozić na skup to już druga para kaloszy... 'Miasto' powie, że nie ma na to funduszy plus nie wiadomo kto miał by się tym zajmować, gdzie wywozić, komu dawać zysk itd.

 • 2020-09-19 21:05:40

  gość: ~dsds

  @~to nie takie proste
  Jak się chce to góry można przenosić nie tylko zakrętki

 • 2020-09-20 09:46:23

  gość: ~obiektywny

  ostatnio dodany post

  @~to nie takie proste

  Jakby burmistrz to zrobił i sam przewiózł nakrętki z punktu A do punktu B, nawet prywatnym autem, 3x w miesiącu popołudniu to by mu korona z głowy nie spadła :)

 • 2020-09-19 20:20:44

  gość: ~Br Ruciński jest bez serca

  W Środzie Śląskiej też nie możemy się doprosić serca

REKLAMA